МОЗ запускає проект із попередження опіків у малюків

Цей проект реалізується паралельно у декількох напрямах: навчання лікарів і навчання батьків

uatv
16.04.2018

Фото з сайта pogliad.ua

Українських лікарів та батьків по усій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках, повідомляє прес-служба МОЗ.

Ініціатор та керівник проекту “Проти опіків” – професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту – допомога батькам у запобіганні опіків у малюків.

Цей проект реалізується паралельно у декількох напрямах: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

Передусім батьків навчатимуть:

  • основам дитячої фізіології;
  • основним правилам запобігання дитячих опіків;
  • ступеням важкості опіків;
  • базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

З 2016 року практично у  кожній медичній установі Львова та області було призначено відповідальну за реалізацію проекту особу, що проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети, тощо. Для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, у яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівській області.

З метою розширення проекту на інші області була проведена селекторна нарада з областями за участі Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи й лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Попереду – багато роботи з реалізації проекту.

Читайте такожМОЗ України не планує скорочувати лікарів і лікарні, – Ольга Стефанишина

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 0-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисячі випадків на рік.

Завдання батьків – оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилося, а якщо вже трапилось – знати, як надати правильну допомогу. Водночас не всі  знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. Із метою підвищення обізнаності та запускається проект “Проти опіків”.

Джерело UATV
дата 16.04.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV