МОЗ поставило за мету до кінця року вакцинувати 70% дорослого населення

uatv
06.04.2021
Фото UATV

До кінця 2021 року більшість дорослого населення країни буде вакциновано проти COVID-19. Це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та указом президента України щодо Національного плану вакцинопрофілактики на виконання рішення РНБО, який він підписав 3 квітня.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу, інформує пресслужба МОЗ.

За його словами, для досягнення колективного імунітету треба вакцинувати щонайменше 60% загальної кількості населення.

“МОЗ планує збільшити цю цифру й довести її до 70% всіх громадян. Для цього потрібні дві речі – спроможність медичної системи зробити щеплення і забезпечення країни вакцинами”, – зазначив Степанов.

Він запевнив, що спроможність і потужність української системи цілком достатні для виконання плану вакцинації. Станом на сьогодні щеплення роблять двома способами – це мобільні бригади й кабінети щеплення в сімейних лікарів. Загалом – 11,5 тисяч кабінетів по країні, у кожному з яких можливі до 40–50 щеплень на добу. Теоретично на добу можна робити 450–500 тисяч.

Міністр проінформував, що сьогодні в укладених і проплачених контрактах Україна має 22 млн доз вакцин, а саме: 8 млн – це ініціатива COVAX і 14 млн по укладених прямих контрактах (10 млн Novavax, 2 млн AstraZeneka  (CoviShield) і майже 2 млн вакцини виробництва компанії Sinovaс). Також найближчим часом очікуються контракти ще на 15 млн доз.

Нагадаємо, що в Україні проти COVID-19 щепили понад 304 тис. людей.

Також повідомлялося, що в Україні 5 квітня ​​зафіксували 13 276 нових випадків COVID-19.

Джерело UATV
дата 06.04.2021
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×