МОЗ ініціює збільшення базової ставки за лікування хворих на туберкульоз

uatv
24.11.2020
Фото UATV

Міністерство охорони здоров’я ініціює збільшення у 2021 році базової ставки за лікування хворих на туберкульоз до 63 тисяч гривень.

Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов, інформує пресслужба міністерства.

За його словами, цьогоріч ця ставка встановлена на рівні понад 20 тис. грн.

У бюджетному запиті на наступний рік міністерство також заклало тариф на лікування інсульту в розмірі від 22 тис. грн до 118 тис. грн залежно від методу лікування.

Степанов додав, що МОЗ розраховує на затвердження парламентом фінансування медицини у 2021 році на запропонованому міністерством рівні – 5% від ВВП України.

Він зазначив, що багато років поспіль медицина фінансувалась на рівні 3-3,5% ВВП, що є хронічним недофінансуванням. Це призвело до занепаду медичної системи та відтоку медиків з країни. Для порівняння Степанов назвав Велику Британію, де на медицину виділяється 6,7% ВВП, Францію – 9,6% та Німеччину – понад 10%.

Раніше стало відомо, що Міністерство цифрової трансформації та Міністерство охорони здоров’я розробляють єдиний механізм для відправлення на самоізоляцію людей, які контактували з інфікованими на COVID-19.

Нагадаємо, що МОЗ проводить переговори з усіма виробниками вакцини проти COVID-19, які перебувають на завершальному етапі досліджень.

Джерело UATV
дата 24.11.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×