Молдова розглядає партнерство з Україною як важливу засаду власної безпеки, – Майя Санду (ВІДЕО)

uatv
11.07.2019
Скрін з відео

Уряд Молдови хоче зміцнити двосторонні відносини з Україною, зокрема, налагодити тіснішу співпрацю в економічному й енергетичному секторі.

Про це заявила прем’єр-міністр Молдови Майя Санду. Сьогодні, 11 липня, вона прибула до Києва для проведення зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє UATV.

“Ми у Молдові повністю підтримуємо територіальну цілісність України, і я відчуваю любов, повагу та шану до українців, які пожертвували своїм життям, щоби захистити свою країну, її суверенітет і майбутнє як європейської держави. Молдова розглядає стратегічне партнерство з Україною як важливу засаду власної безпеки. Європейська інтеграція та імплементація Угоди про асоціацію з Євросоюзом – наші основні спільні з Україною цілі”, – сказала Майя Санду.

Також вона додала, що Молдова прагне встановити постійний і повноцінний контроль над кордоном для того, щоб дійсно захистити наші країни від злочинності та контрабанди. Крім того, за її словами, варто налагоджувати партнерство для покращення екологічної ситуації на річці Дністер.

“Українці завжди протистояли утискам, у Молдові ми поділяємо аналогічні цінності. Ми – вільні люди, ми цінуємо людську гідність, людське життя й основні права людини. І ми будемо робити усе можливе, щоб захистити їх”, – додала прем’єр-міністр Молдови.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський зазначив, що Україна надаватиме підтримку територіальній цілісності Молдови і братиме активну участь у переговорному процесі щодо Придністровського врегулювання.

“Україна й Молдова об’єднані одним спільним бажанням, щоб на наших територіях не було російських військ. Також ми не дозволимо нав’язувати нам будь-які плани з так званої федералізації“, – наголосив глава української держави.

До того ж, президент зазначив, що останнім часом між нашими країнами налагоджується економічна співпраця та збільшується товарообіг.

“За 2018 рік товарообіг між нашими країнами зріс на 11 % і становить майже 11 мільярдів доларів”, – сказав Володимир Зеленський.

Раніше повідомлялося, що під час зустрічі прем’єр-міністр Молдови Майя Санду і президент України Володимир Зеленський говоритимуть про євроінтеграцію та співпрацю між країнами.

Джерело UATV
дата 11.07.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV