“Могилянка”: які тренди впроваджує альма-матер Пилипа Орлика та Григорія Сковороди (ВІДЕО)

uatv
11.01.2020
Скрін з відео

Національний університет “Києво-Могилянська академія” заснували у 1615 році, а в сучасному вигляді його відкрили вже у 1992. Зараз у складі університету 6 факультетів. Там навчається понад 4 з половиною тисячі студентів і працює більше 500 викладачів.

Сьогодні НаУКМА готує фахівців за 22 бакалаврськими та 24 магістерськими програмами. Університет співпрацює з 142 навчальними закладами із 40 країн світу.

У виші високо цінують корпоративну культуру. Там працює спеціальний магазинчик, де можна придбати брендований одяг і сувеніри із символікою. А частина прибутку від торгівлі йде на розвиток університету.

“Історія Києво-Могилянки і сама Києво-Могилянська Академія – це один із найяскравіших феноменів минулого Україні, – з гордістю розповідає професор кафедри історії НаУКМА Максим Яременко, – Навіть коли в радянський час самої Академії не було, як символ, як образ такого величного українського минулого, величного минулого української освіти, української науки, він був поширений за межі України”.

Цей ВНЗ першим на території України отримав статус університету. Він став потужним центром освіти і науки ще у середині XVII століття, і студентське життя на Подолі закипіло вже тоді.

“Навчання було безкоштовним, але, звичайно, про свій побут і харчування студент мусив подбати сам. Так що вони (студенти – ред.) могли і десь якийсь тин розібрати на дрова, і курку якусь украсти”, – ділиться Максим Яременко.

На окрему увагу заслуговує Могилянська школа журналістики. Тут усе облаштоване, аби вчитися створювати якісний медіапродукт. Студенти можуть спробувати себе у будь-якій ролі – від журналіста до продюсера. Для запису програм школа має власний апаратно-студійний блок, а для журналістської творчості – сучасний ньюзрум.

Унікальне місце в університеті – меморіальна бібліотека Омеляна Пріцака.

“Це його бібліотека, яка охоплює понад 20 тисяч книг, це його архівна колекція, а також і його мистецька збірка, – ділиться директорка музею-архіву Омеляна Пріцака НаУКМА Таїсія Сидорчук, – Насамперед для нас є дуже цікаво і дуже важливо для наших користувачів, що вони мають можливість читати, досліджувати, відкривати, працювати з його книгами, з його матеріалами”.

Є у “Могилянці” і культурно-мистецький центр із посадковою залою на 700 людей. Також для потреб студентів створили репетиційні зали, творчі простори і коворкінги. В академії постійно відбуваються різні культурно-масові заходи: вечірки, кіноперегляди, танці. Дошка оголошень ніколи не буває порожньою.

Університет дуже сучасний, тому більшість процесів вже перенесли на онлайнплатформи. Наприклад, так можна поселитися в гуртожиток, подивитися розклад занять, дізнатися оцінки чи годину початку конкретного заходу.

Щодня у “Могилянці”  докладають зусиль, аби зробити університет ще кращим.

Більше випусків програми “Бери вище” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 11.01.2020
категорії Наука
поділитися

Топ новин на UA|TV