Міжнародні експерти повинні отримати доступ до місць злочинів на окупованих територіях, – Ірина Геращенко

Йдеться не лише про незаконно анексований Росією Крим, а й про непідконтрольні Україні частини Донбасу

uatv
19.10.2018

Фото Укрінформ-UATV

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявила, що міжнародні спостерігачі повинні отримати доступ до місць злочинів на окупованих Росією територіях. Про це віце-спікер сказала на засіданні парламенту, передає 24 канал.

“Мені здається, що буде дуже правильно, якщо ми апелюватимемо до міжнародних експертів з вимогою отримати доступ до кожного місця злочину. Щоб міжнародні експерти, а не слідчі Російської Федерації, проводили слідчі дії”, – вважає вона.

За словами Геращенко, мова не тільки про окупований Росією Крим, а й про непідконтрольні Україні частини Донецької і Луганської областей.

Віце-спікер наголосила, що Україна порушуватиме кримінальні справи щодо кожного вбивства на окупованих територіях, щоб був відповідний реєстр і можна було звертатися в міжнародні суди.

Очевидно, до такого рішення заступник голови ВР дійшла під впливом від трагедії в окупованій Керчі, де 18-річний підліток влаштував вибухи в місцевому коледжі й розстріляв ровесників, внаслідок чого загинула 21 особа.

Раніше Ірина Геращенко висловила співчуття родинам загиблих під час теракту у Керчі й зазначила, що окупаційний режим може використати цю трагедію для того, щоб розгорнути терор на території незаконно анексованого півострова.

Джерело 24 канал
дата 19.10.2018
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV