Міжнародні дії зі звільнення Росією українських політв’язнів координуватиме спеціальна платформа, – МЗС

uatv
22.05.2020
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ запускає платформу, яка координуватиме міжнародні дії зі звільнення Російською Федерацією українських політв’язнів.

Про це повідомляє пресслужба МЗС, інформує UATV.

У відомстві нагадали, що упродовж останнього року наша держава змогла провести три успішні етапи звільнення утримуваних осіб. Завдяки цьому з російських в’язниць додому повернулися понад 130 українців.

Проте питання звільнення громадян України, які незаконно утримуються в РФ з політичних мотивів, і надалі залишається актуальним, зокрема, через те, що репресивна практика і надалі застосовується на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя, а також на території самої Росії.

“На фоні нових затримань та вироків, а також намагань РФ зловживати інструментарієм та форматами інституцій ООН для легітимізації спроби анексії Криму, МЗС України бачить своїм завданням надання нового імпульсу міжнародним зусиллям, спрямованим на звільнення незаконно утримуваних РФ з політичних мотивів громадян України”, – йдеться у повідомленні.

У діалозі з іноземними партнерами проблематика політв’язнів повинна і далі залишатися серед пріоритетних питань, наголосили у відомстві. Також повинен посилюватися міжнародний тиск на Росію, щоб пришвидшити звільнення українців.

“З цією метою МЗС ініціює запуск Платформи з координації міжнародних зусиль для звільнення незаконно утримуваних РФ з політичних мотивів громадян України”, – зазначають у міністерстві.

Учасниками платформи будуть представники органів державної влади, в обовязки яких входить надання допомоги, захисту прав і звільнення незаконно утримуваних українців, неурядові правозахисні організації та об’єднання родичів політв’язнів, Меджлісу кримськотатарського народу. У подальшому планується також залучити до спільної роботи колишніх бранців Кремля.

Для Міністерства закордонних справ такий формат роботи не є новим.

“У 2016-2019 рр. під егідою міністерства вже діяла Громадська платформа з питань звільнення незаконно утримуваних РФ громадян України. Вона стала успішним прикладом взаємодії між державним та громадським сектором з пошуку шляхів розв’язання проблем, які виникали внаслідок політичного переслідування та незаконного утримання Російською Федерацією громадян України”, – йдеться у повідомленні.

Платформа стане майданчиком для обговорення і погодження дій, результатом яких повинне стати посилення міжнародного тиску на Росію з метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України, зазначили в МЗС. При цьому платформа не підмінятиме діяльність інших органів державної влади.

Раніше повідомлялося, що МЗС висловило протест через відхилення апеляції Мемедемінова російським судом.

Читайте також: Політв’язня Дудку перемістили до виправної колонії, незважаючи на нестабільний стан здоров’я, – Денісова

Джерело UATV
дата 22.05.2020
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×