Місцеві вибори в Україні були вільними та конкурентними, – спостерігачі ENEMO

uatv
27.10.2020
Фото ЦВК

Європейська мережа організацій з моніторингу виборів ENEMO оприлюднила попередню оцінку місцевих виборів-2020 в Україні.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт ENEMO.

Як зазначив голова міжнародної місії зі спостереження за виборами в Україні ENEMO Златко Вуйовіч, вибори 25 жовтня були переважно вільними та конкурентними.

“Місцеві вибори-2020 в Україні були загалом вільними, конкурентними та добре організованими, хоча на виборчий процес впливали виклики, пов’язані з пандемією COVID-19, складністю нової виборчої системи, упередженим висвітленням у ЗМІ, повідомленнями про купівлю голосів та зловживання адміністративним ресурсом”, – сказав він на пресконференції у Києві.

Вуйовіч позитивно оцінив роботу Центральної виборчої комісії та територіальних виборчих комісій.

За словами П’єра Пейтьє, заступника голови місії ENEMO в Україні, кандидати і партії, як правило, мали можливість вільно проводити агітаційні кампанії, незважаючи на значні обмеження щодо громадських зібрань через коронавірус.

“Як наслідок, суб’єкти виборчого процесу зробили акцент на агітації за допомогою цифрових засобів, включаючи соціальні мережі, програми обміну повідомленнями та онлайн-платформи. Під час кампанії спостерігачі ENEMO повідомляли про поодинокі випадки насильства та поширений “чорний піар” щодо кандидатів”, – сказав Пейтьє.

“Ця заява є попередньою, зробленою у процесі очікування на остаточний підрахунок голосів та підбиття підсумків, вона базується на висновках ENEMO в усіх регіонах України, де проводилося спостереження в період із 15 вересня до 26 жовтня. Після цієї попередньої заяви про висновки та результати місія продовжить розгляд потенційних скарг та звернень, що надійдуть після дня виборів. Остаточний звіт, що включатиме потенційні рекомендації, буде виданий протягом 60 днів після підтвердження результатів”, – зазначила пресаташе місії ENEMO Майя Мілікіч.

Раніше спостерігачі ОБСЄ заявили, що місцеві вибори в Україні відбулися прозоро.

Також в Офісі президента зазначали, що перебіг голосування та процес виборів відповідали найвищим демократичним стандартам.

Джерело UATV
дата27.10.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×