Місто фонтанів: чим дивує туристів Вінниця (ВІДЕО)

Фото UATV

Стародавні храми, величний костел ченців-капуцинів, таємничі підземелля, міська вежа, унікальна кав’ярня-музей, мальовнича набережна та музичний фонтан. Все це ви побачите у Вінниці – місті, яке просто не зможе залишити нікого байдужим.

Своє знайомство варто почати з місця, яке носить назву “мури”. Саме тут розташована найдавніша будівля цього міста.

“Якщо говорити про дату заснування Вінниці, то це 1363-й рік, – розповідає Анастасія Стовпець, співробітниця Центру історії Вінниці. – Ця дата пов’язана з ім’ям великого князя литовського Ольгерда, який передав ці території своїм племінникам. Перед ними стояло завдання побудувати фортифікаційні споруди. Зараз про це нагадує саме стародавня споруда – Державний міський архів. Будувався він як монастир ордена єзуїтів. Ця будівля разом з костелом домініканців, який з’явився пізніше, і утворювали захисні споруди – мури”.

Сьогодні монастир домініканців – православний Спасо-Преображенський собор. І, незважаючи на час, руйнування і перебудову, це як і раніше одне з чудес архітектури Вінницької області і перлина духовного життя регіону.

Ще один з найдавніших пам’ятників Вінниці – храм капуцинів, назва якого – храм Пресвятої Діви Марії Ангельської. Це велична будівля, розташована в самому центрі міста. Він є пам’ятником архітектури місцевого значення.

У 1746 році на запрошення вінницького старости Людовика Калиновського до Вінниці приїхали перші брати капуцини, щоб заснувати монастир. Спорудження сучасного храму в стилі тосканського бароко було завершено 18 лютого 1761 року. У 1888 році царський уряд змусив капуцинів залишити свій останній монастир в Україні. Служити в храмі дозволили тільки єпархіальним священикам.

Важко повірити, але в радянські часи тут читали лекції з атеїзму. У 1992-му костел опинився під опікою капуцинів. Його відреставрували, тепер це діючий храм.

Крім стародавніх храмів, у Вінниці дуже багато об’єктів, гідних уваги туристів.

У місті живе художник, який створює незвичайні картини, а точніше – мурали. На свої шедеври він витрачає до сотні літрів фарби.

Олександр Марченко приїхав до Вінниці з окупованого Криму. Саме тут він і почав створювати мурали.

“Складність в тому, щоб вписати свою роботу в ансамбль міста, – розповідає художник. – Важливо, щоб локація розкривала ідею та концепцію малюнка”.

Крім яскравих художніх робіт, місто вражає кількістю парків і скверів. Цей обласний центр з упевненістю можна назвати містом фонтанів, які надають йому особливий настрій.
Найвизначніші місця можуть показати самі городяни, які добре знають його історію.

А чим ще вражає і дивує Вінниця – дивіться у новому випуску програми UATV “Міста і містечка”.

Більше випусків проекту телеканалу UATV “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір