Містам потрібно створювати умови для внутрішніх інвестицій, – експерт

uatv
20.09.2019
Фото UATV

В українських містах сьогодні як ніколи важливо створювати сприятливі умови для внутрішніх інвесторів, тоді іноземні прийдуть самі.

Про це в студії UATV сказав Володимир Пірус, президент Фонду розвитку міст.

“Якщо в місті створено хороші умови для того, щоби в нього могли вкладати фінансові ресурси, то жодних проблем із залученням іноземних інвесторів не буде”, – резюмував він.

В експертних колах припускають, що до 2050 року чисельність населення міст зросте до 80%.

“Сьогодні, у зв’язку з глобальною урбанізацією, головними гравцями стають саме міста. У цьому процесі їм дуже важливо підтримувати свою конкурентність, – зазначив Володимир Пірус. – І мова не тільки про внутрішню конкуренцію, яку ми вже сьогодні відчуваємо”.

Експерт наголосив, що урбанізація – процес природний, його не треба намагатися призупинити або контролювати.

Читайте також: Анталія і Львів стануть містами-побратимами

“Уряди країн повинні створювати умови для того, щоб міста могли конкурувати, – вважає він. – Йдеться про те, що кожен може бути кращим, успішнішим, і повинен боротися, дотримуючись сучасної моделі розвитку суспільства. А мешканці, відповідно, повинні мати кращі умови життя: більш комфортні, безпечні, екологічні тощо”.

Також Пірус акцентував, що ключовим завданням для кожного міста сьогодні є створення і реалізація стратегії його розвитку.

“Кожне місто має свої особливості й унікальність. І завдання муніципалітетів – допомогти, зокрема експертам, побудувати свою правильну стратегію розвитку з урахуванням того, що для них ближче та важливіше”, – зазначив керівник фонду.

“Багато міст в Україні вже рухаються за тією чи іншою стратегією. У багатьох, на жаль, їх ще немає. План не повинен бути переповнений складними речами, які в принципі не можна втілити. Він повинен відповідати реаліям його імплементації”.

Телеверсію інтерв’ю з Володимиром Пірусом дивіться у програмі “Лицом к лицу” на UATV 20 вересня о 19:00.

Джерело UATV
дата 20.09.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV