Міністри оборони України та Канади обговорили напрями двостороннього співробітництва

uatv
13.02.2020
Фото Міноборони

Сьогодні, 13 лютого, у Брюсселі міністр оборони Андрій Загороднюк зустрівся зі своїм канадським колегою Харджитом Сінгхом Сейджжаном.

Про це інформує пресслужба Міноборони.

Загороднюк подякував своєму канадському колезі за підтримку України за багатьма напрямами, зокрема за сприяння в організації багатосторонніх зустрічей з міністрами оборони Великої Британії, Канади, Польщі, Литви та США, що відбулися вчора в форматі “QUINT”.

Глава українського оборонного відомства розповів про поточну ситуацію на сході України.

“Оборонна реформа та подальший розвиток спроможностей ЗСУ є основними інструментами стримування російської збройної агресії. Для цього, зокрема, розроблено та триває виконання урядової програми дій, у межах якої визначено п’ять стратегічних цілей для міністерства”, – повідомив Загороднюк.

Сторони обговорили поточний стан двостороннього оборонного співробітництва. Йшлося, зокрема, про те, що протягом 2015-2020 років, в межах діяльності канадської військово-тренувальної місії в Україні “UNIFIER”, на базі чотирьох навчальних центрівбуло підготовлено понад 6700 українських військовослужбовців. Наразі в Україні перебувають 150 канадських інструкторів.

У військових навчальних закладах та установах Канади успішно завершили навчання понад 800 військовослужбовців та працівників ЗСУ. Сьогодні навчання у Канаді проходять шість представників ЗСУ.

Крім цього, починаючи з 2015 року, канадська сторона передала Міноборони України мобільний польовий шпиталь та чотири реанімобілі. Також у Київському військовому госпіталі організовано роботу на ротаційній основі канадських лікарів-волонтерів.

Керівники оборонних відомств країн визначили перспективні напрями двостороннього оборонного співробітництва, серед яких: консультації щодо політичної стратегії з питань територіальної цілісності, політичної незалежності та безпеки, співпраця в межах операції “UNIFIER” та військово-технічне співробітництво, продовження консультативно-дорадчої допомоги.

Нагадаємо, що Загороднюк обговорив з міністром оборони США отримання Україною статусу ЕОР.

Джерело UATV
дата 13.02.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×