Міністр оборони розповів, як відбуватиметься розведення військ

Фото з сайта censor.net.ua

Розведення сил та засобів від лінії розмежування на двох ділянках на Донбасі розпочнеться тільки після того, як СММ ОБСЄ підтвердить відсутність порушення режиму тиші упродовж 7 днів. Проте зараз ця умова не виконується з боку незаконних збройних формувань, які регулярно продовжують обстріли.

Про це розповів міністр оборони України Андрій Загороднюк сьогодні, 18 жовтня, під час години запитань до уряду, повідомляє кореспондент UATV Ольга Михайлюк.

“За результатами засідань Тристоронньої контрактної групи 1 жовтня 2019 року у Мінську, розведення сил і засобів на ділянках в районах населених пунктів Золоте та Петрівське повинно відбуватися під наглядом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і Спеціального центру контролю та координації (СЦКК) синхронно і дзеркально з обох сторін та повинно бути завершене упродовж трьох діб. Передумовою початку розведення сил і засобів від лінії розмежування має бути підтвердження СММ ОБСЄ відсутності порушення режиму припинення вогню на ділянках тривалістю не менше семи діб”, – розповів Загороднюк.

Він додав, що проведення обстрілів зі стрілецької зброї також вважатиметься порушенням, яке стане перешкодою для початку розведення сил.

Українські військові зараз облаштовують позиції, на які відбуватиметься передислокація підрозділів. Інженерні підрозділи відновлюють фортифікаційні споруди, які пізніше займуть бійці.

“Відновлення фортифікаційних споруд здійснюється інженерними підрозділами. Чому відновлення? Тому що ми вже були на цих позиціях у 2016 році”, – зазначив міністр.

Фото UATV

Головне управління оперативного забезпечення організувало доставку і видачу з польових складів матеріальних засобів, які потрібні для будівництва згаданих споруд. Відведення відбуватиметься поетапно, зазначив Загороднюк. Бійців переводитимуть на заздалегідь підготовлені позиції. Буде зроблена система траншей і ходів сполучення, створені місця для проживання та укриття для особового складу, а також забезпечені належні умови для виконання бойових завдань.

“Я персонально був на двох ділянках і мав можливість переконатися у підготовленості позицій”, – наголосив міністр.

Також для проживання військових пізніше будуть створені модульні містечка. Перша поставка конструкцій модульного типу запланована на грудень 2019 року.

Цивільних у зоні відведення захищатимуть працівники Національної поліції та інших сил безпеки у взаємодії із військово-цивільними адміністраціями, зазначив Андрій Загороднюк.

“Підрозділи ЗСУ будуть утримуватися в готовності до негайного реагування на порушення домовленостей щодо відведення військ, та у разі відновлення обстрілів займуть позиції відповідно визначених планів”, – додав він.

На запитання про озброєння ЗСУ міністр оборони відповів, що існуючі зразки зброї та військової техніки дозволяють укомплектувати армію усім необхідним, проте більша частина зразків уже застаріла. Вирішення цього питання, за його словами, “залежатиме від результатів оборонного огляду Збройних сил і визначення обрису майбутніх ЗС”.

Нагадаємо, під час попереднього засідання у Мінську 15 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи не погодили новий графік розведення сил і засобів у районі Золотого і Петрівського.

Прямий ефір