Міністр екології ініціює перевірки утилізації медичних відходів (ВІДЕО)

uatv
27.09.2020
Скрін із відео

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський розповів, як боротиметься з халатністю на підприємствах, які займаються переробкою медичних відходів.

Про це він повідомив у програмі “Неофициальный разговор” на телеканалі “Дом“.

“Буде суворе ліцензування спеціалізованих компаній, які мають право відбирати ці відходи у медичних установ і знищувати їх. Метод утилізації один – безпечне спалювання. Такі організації ліцензує міністерство, їх там близько 60″, – зазначив Абрамовський.

Міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів збирається звернутися до прем’єрміністра й уряду, щоб вони дали доручення позапланово перевірити ці 60 компаній.

Другим важливим фактором він назвав суворий контроль за маршрутом проходження утилізації відходів.

“Другий аспект – а чи правильний шлях проходять ці відходи від медичного закладу до утилізатора? Що роблять лікарні з ними? Ну ось приклад, викинули їх у звичайний контейнер, умовно, заощадили гроші, створили небезпеку. Це неприпустимо”, – наголосив Абрамовський.

Читайте також: Трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі навчила мерів відповідальності, – Абрамовський

Також міністр розповів, якими повноваженнями будуть наділені перевіряльники і в яких випадках можуть проводитися подібні перевірки.

“Повноваження – це штрафи, це стягнення збитків. Вони можуть перевіряти позапланово медичні установи, зокрема те, як вони виконують приписи щодо поводження з небезпечними відходами. Якщо робити все правильно, якщо медустанова свої небезпечні відходи передає спеціалізованій організації, яка їх утилізує екологічно безпечним способом, то і проблем немає”, – запевнив Абрамовський.

Він повідомив, що в міністерстві вже працюють над законодавчою базою щодо небезпечних відходів, і впевнений, що підтримка серед народних депутатів буде.

“Окремо буде закон щодо небезпечних відходів, він врегулює процедуру. Ми хочемо, щоб це був закон прямої дії, щоб там було прописано все, щоб зробити утилізацію безпечною і запобігти зловживанням у цій сфері. Я сподіваюся, що закони і похідні мають будуть ухвалені до літа 2021 року”, – поділився планами Абрамовський.

Раніше Абрамовський закликав громадян правильно утилізувати засоби індивідуального захисту.

Джерело UATV
дата 27.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×