Міністерство реінтеграції готове взяти під управління всі КПВВ України, – Замлинський (ВІДЕО)

Фото з сайта loda.gov.ua

Контрольними пунктами в’їзду-виїзду має керувати одне відомство, а не різні органи влади регіонального або централізованого рівня. Взяти на себе цю відповідальність готове Міністерство реінтеграції. І для даної мети минулого тижня вже було створено відповідне держпідприємство під назвою “Реінтеграція і відновлення”.

Про це розповів перший заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський в інтерв’ю телеканалу “Дом“, інформує UATV.

У якому зараз стані КПВВ і чи потрібна їм модернізація?

– Буквально 5 травня відбувся робочий візит віцепрем’єрміністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Юрійовича Рєзнікова разом з головою Херсонської обласної державної адміністрації, міністром інфраструктури, а також з в. о. голови правління Укрзалізниці на КПВВ “Чонгар”. У нас була можливість особисто упевнитися, в якому зараз стані КПВВ. Також ми могли подивитися, як відбувається оформлення різного роду адміністративних процедур в режимі реального часу, користуючись нагодою, коли ці послуги отримувала одна громадянка України.

Тобто КПВВ “Чонгар” функціонує в робочому режимі. Там можуть, як це і передбачено відповідними рішеннями уряду, здійснювати пропуск громадян України, які бажають в’їхати на неокуповану територію України, а також осіб, які мають дипломатичний статус або їдуть з гуманітарною місією.

Зараз там в робочому стані й санітарні, й сервісні зони. Також, у зв’язку з карантином, на перспективу передбачається робота центру надання адмінпослуг. Ми вважаємо, це необхідно. Такі сервісні зони насамперед покликані забезпечити громадянам України надання різноманітних адміністративних послуг, щоб вони могли ними користуватися в максимально спрощеному порядку.

Це з приводу “Чонгара”. А в якому стані решта КПВВ, і що там планують робити та змінювати?

– КПВВ “Чонгар” – це пілотний проєкт. Як відомо, минулого року за дорученням президента України провели деякі заходи щодо реконструкції та будівництва нових комплексів будівель і споруд. Я хочу подякувати Міністерству інфраструктури, Херсонській облдержадміністрації в особі голови Херсонської ОДА, а також Укрзалізниці за те, що дуже оперативно було зведено і відремонтовано окремі будівлі та інженерні мережі.

На моє глибоке переконання, КПВВ “Чонгар” може стати прикладом, щоб цей стандарт поширювати й на інші КПВВ на території України. Найперше, вони мають забезпечувати зручність людям. Якщо цей проєкт буде реалізований повністю, а ми впевнені, що так і буде, ми повторимо його на інших КПВВ.

Розкажіть детальніше про ситуацію з передачею на баланс держпідприємств, зокрема, “Чонгара”.

– Ми розуміємо, що у КПВВ має бути один господар. Не може бути, що ними опікуються різні органи влади регіонального або централізованого рівня. Тому було запропоновано і ухвалено віцепрем’єрміністром рішення про те, що Міністерство реінтеграції готове на все, щоб взяти цю відповідальність і займатися всіма КПВВ, які є на території України. Для цієї мети на минулому тижні було створено відповідне держпідприємство під назвою “Реінтеграція і відновлення“, засновником якого є Міністерство реінтеграції. Це державне підприємство буде займатися тим, щоб там був порядок, санітарна зона була в належному стані, і проводити якісь поточні заходи, пов’язані з ремонтом і утриманням, а також впроваджувати різного роду удосконалення, щоб люди, які ним користуються, отримували максимальний рівень сервісу.

Тобто передача буде не тільки “Чонгара”, а й усіх КПВВ в Україні?

– Пілотним буде “Чонгар”. Після цього ми ухвалимо рішення і запропонуємо, щоб всі інші КПВВ були під нашою опікою, тому що ми вважаємо правильним, що господар має бути один.

Яким чином модернізація КПВВ на Донбасі може убезпечити людей, наприклад, у зв’язку з обстрілами?

– Я глибоко переконаний, що ми маємо думати про всіх громадян нашої країни. І коли йдеться про КПВВ на Донбасі, ми будемо ці питання узгоджувати з військовими і з тими службами, які нам порадять і допоможуть, щоб правильно все організувати. Але повторюю: безпека і зручність громадян – на першому місці.

Як зараз КПВВ працюють для людей з інвалідністю?

– Контрольні пункти в’їзду-виїзду працюють, але в обмеженому режимі. Як я вже говорив, всі КПВВ, в зв’язку з введенням карантинних заходів, закриті. Але з гуманітарною місією або з гуманітарних причин (в житті буває різне: є сумні події, є не дуже сумні), якщо потрібно для здоров’я, звичайно, є можливість громадянам України перетнути КПВВ. Також є така можливість і в міжнародних організацій з гуманітарною метою, а також у осіб з дипломатичним статусом. Тобто є винятки для роботи пунктів пропуску. Ми вважаємо, що це правильно.

Говорити про те, щоб КПВВ запрацювали в повному режимі, ми зможемо тільки після того, як будуть ухвалені відповідні рішення урядом України.

Як працюватимуть КПВВ після виходу з карантину?

– 3 травня цього року на засіданні уряду було ухвалено рішення про продовження деяких карантинних заходів, зокрема і для КПВВ. Тобто низка карантинних заходів були зняті з 11 травня для об’єктів торгівлі. А для всіх інших, зокрема і для КПВВ, карантинні заходи продовжені до 22 травня поточного року. Відповідні зміни внесено до розпорядження №291-Р, з яким можна ознайомитися на сайті Кабміну України. Ну і, звичайно, ми, профільне міністерство, також цю інформацію поширюємо.

Ми не чекаємо 22 травня. Уже разом з профільними міністерствами, центральними органами виконавчої влади ми розробляємо механізм, щоб забезпечити цивілізований, наголошую, цивілізований пропуск людей. Тому що ми розуміємо, що є відповідні потреби, щоб не було натовпів.

Також дуже важливим є питання безпеки та медичного забезпечення. Ми вважаємо, що на кожному КПВВ мають бути максимально забезпечені потреби в медичній сфері з питань карантину. Проговорюємо ці заходи з епідеміологами, щоб мати відповідні епідеміологічні стандарти, медичні протоколи, як діяти в тій чи іншій ситуації. На наше глибоке переконання, КПВВ мають бути оснащені кабінетом фельдшера або сімейного лікаря. Також має бути автомобіль “швидкої допомоги”, адже в житті буває різне. Це перше питання.

Друге питання: ми розуміємо, що внутрішньо переміщені особи протягом 30 днів після зняття карантинних обмежень мають пройти ідентифікацію і верифікацію відповідних даних. Щоб не було скупчення людей в місцевих управліннях соцзахисту, тобто в органах, які забезпечують соцзахист і опіку, разом з профільним міністерством ми працюємо над тим, як запровадити електронну чергу. Щоб люди прийшли в призначений час, отримали ту чи іншу адмінпослугу і далі займалися справами, які важливі кожному з нас.

А де буде ця електронна черга та як можна буде туди записатися?

– Стосовно цього ми ведемо зараз діалог з профільним міністерством, щоб все було максимально зручно. Ми знаємо, що кожен пенсіонер має свій електронний кабінет в Пенсійному фонді. Ми думаємо над тим, як залучити до цього процесу базу даних соціальних груп населення, яка є в профільному міністерстві. Я впевнений, що до відкриття КПВВ ми будемо готові це надати, а також повідомимо всіх, кого це стосуватиметься. Це стосується всіх внутрішньо переміщених осіб.

Прямой эфир