Мінекономіки заявило, що видобуток криптовалюти в Україні потрібно розвивати

Майнінг в Україні треба внести до Національного класифікатора “Класифікація видів економічної діяльності”

uatv
19.03.2018

Фото з сайта cryptosfer.com

Про це йдеться у відповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі на інформаційний запит щодо позиції МЕРТ у питанні ринку криптовалют в Україні, – передає Укрінформ.

“Потрібно розвивати”, – йдеться у відповіді.

Також зазначається, що під час засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів доручив низці державних органів напрацювати необхідні документи, щоб внести діяльність з майнінгу до Національного класифікатора “Класифікація видів економічної діяльності” (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні.

У МЕРТ наголошують, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, зокрема Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, Нацбанку (за згодою),  Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку  (за згодою), СБУ (за згодою). Вони мають розробити відповідний проект нормативно-правового акта щодо доповнення Національного класифікатора України діяльністю з майнінгу.

Читайте також: Молоді українські бізнесмени отримають фінансову допомогу від ЄС

Щодо можливих результатів розвитку ринку криптовалют в Україні у Мінекономрозвитку зазначили, що завдяки ICO  ( первинне розміщення монет, форма залучення інвестицій у вигляді продажу інвесторам фіксованої кількості криптовалют) підприємства можуть шукати невеликі обсяги фінансування без особливих нормативних вимог, які будуть потрібні в результаті традиційного IPO (первинна публічна пропозиція акцій на біржі).

“Для малого бізнесу, який займається інноваціями і новими/експериментальними технологіями, ця альтернатива пропонує можливості фінансування для проектів, які неможливі за традиційних підходів до фінансування”, – зауважують у МЕРТ.

Також міністерство наводить дані Української асоціації венчурного та приватного капіталу, згідно з якими “понад 1,2 млрд доларів США, залучених за допомогою механізму фінансування ICO в українські компанії в першій половині 2017 року, значно випереджають інвестиції венчурного капіталу (гроші інвестиційних фондів чи фірм, які спеціалізуються на фінансуванні молодих компаній з метою отримання прибутку після реєстрації акцій цих компаній на фондовій біржі – ред.) у фінтех стартапи”.

Крім того, у МЕРТ  зазначили, що питання  оподаткування для операцій з видобутку (майнінгу) криптовалют, внесення змін до законодавства для захисту “майнерів” та запровадження пільгових тарифів за великого споживання електроенергії для “майнерів” будуть вирішуватися після внесення цього виду діяльності до КВЕД.

Джерело Укрінформ
дата 19.03.2018
категорії Економiка, Новини партнерів
поділитися
Топ новин на UA|TV