Мікс культур: Валентина Левченко розповіла про особливості творчого проєкту ZITKANI (ВІДЕО)

uatv
15.03.2020
Скрін UATV

Проєкт ZITKANI – підсумок музичного експерименту української співачки Валентини Левченко та бразильських музикантів. Це традиційний український фолк, зіграний на бразильських і африканських інструментах типу берімбау, мріданг, конго та інших.

“Якось я подзвонила своєму другові в Бразилію, з яким раніше ми вже давали концерт, співпрацювали, і сказала, що хочу записати кілька пісень, – згадує Валентина Левченко. – В результаті ми створили композиції про різні стани жінки. Палітра багатогранна: надія, відчай, смуток, ніжність. Всі ті стани, через які в різні періоди проходить будь-яка жінка. У наших піснях дівчина спілкується зі стихіями – вітром, морем. В одній з пісень жінка звертається до богів і до землі, щоб таким чином знайти гармонію”.

Основні інструменти, які використовують музиканти, це контрабас, берімбау – класичний бразильський інструмент, а також барабан-конго та багато інших.

“Для мене було дуже важливо, щоб в результаті експериментів ми отримали чистий звук: дерево плюс голоси, – розповіла солістка. – Ми не використали звуків, які не були б записані в студії. Наприклад, звук вітру – це звук баяна, який здувається і роздувається, а також шелест із контрабасу та перелив по струнах”.

Валентина Левченко переконана, що українці, які познайомляться з бразильцями, обов’язково подружаться з ними.

“У них відкриті серця. Бразильці дуже поважають і люблять свою культуру, – зазначає вона. – Найпопулярніша музика в цій країні – пісні португальською мовою та музика саме їхньої країни, їхніх виконавців. Для бразильців дійсно найважливіше – це їхня культура. Але одночасно вони цікавляться всім новим і традиціями інших країн”.

Валентина Левченко зізнається: вже буквально перед виходом проєкту в неї були побоювання, що українському слухачеві це може не сподобатися. “Але коли я записувала – не думала про це. Просто робила те, що хотілося, – каже співачка. – У цей проєкт я вклала частинку своєї душі, в ньому душа нашого народу. І я б дуже хотіла, щоб наші слухачі це теж відчули та прийняли”.

Більше випусків програми Music Day дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 15.03.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV