Мікс культур: Валентина Левченко розповіла про особливості творчого проєкту ZITKANI (ВІДЕО)

uatv
15.03.2020
Скрін UATV

Проєкт ZITKANI – підсумок музичного експерименту української співачки Валентини Левченко та бразильських музикантів. Це традиційний український фолк, зіграний на бразильських і африканських інструментах типу берімбау, мріданг, конго та інших.

“Якось я подзвонила своєму другові в Бразилію, з яким раніше ми вже давали концерт, співпрацювали, і сказала, що хочу записати кілька пісень, – згадує Валентина Левченко. – В результаті ми створили композиції про різні стани жінки. Палітра багатогранна: надія, відчай, смуток, ніжність. Всі ті стани, через які в різні періоди проходить будь-яка жінка. У наших піснях дівчина спілкується зі стихіями – вітром, морем. В одній з пісень жінка звертається до богів і до землі, щоб таким чином знайти гармонію”.

Основні інструменти, які використовують музиканти, це контрабас, берімбау – класичний бразильський інструмент, а також барабан-конго та багато інших.

“Для мене було дуже важливо, щоб в результаті експериментів ми отримали чистий звук: дерево плюс голоси, – розповіла солістка. – Ми не використали звуків, які не були б записані в студії. Наприклад, звук вітру – це звук баяна, який здувається і роздувається, а також шелест із контрабасу та перелив по струнах”.

Валентина Левченко переконана, що українці, які познайомляться з бразильцями, обов’язково подружаться з ними.

“У них відкриті серця. Бразильці дуже поважають і люблять свою культуру, – зазначає вона. – Найпопулярніша музика в цій країні – пісні португальською мовою та музика саме їхньої країни, їхніх виконавців. Для бразильців дійсно найважливіше – це їхня культура. Але одночасно вони цікавляться всім новим і традиціями інших країн”.

Валентина Левченко зізнається: вже буквально перед виходом проєкту в неї були побоювання, що українському слухачеві це може не сподобатися. “Але коли я записувала – не думала про це. Просто робила те, що хотілося, – каже співачка. – У цей проєкт я вклала частинку своєї душі, в ньому душа нашого народу. І я б дуже хотіла, щоб наші слухачі це теж відчули та прийняли”.

Більше випусків програми Music Day дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 15.03.2020
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV