Меркель і Джонсон виступили проти повернення Росії до G8

uatv
22.08.2019
Фото АР

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єрміністр Великої Британії Борис Джонсон під час спільної пресконференції зробили  заяву щодо повернення Росії до G8. 

Про це повідомляє “Кореспондент”.

Меркель нагадала, що РФ виключили з об’єднання через ситуацію в Україні, і вказала на необхідність досягнення успіхів в реалізації Мінських домовленостей для її повернення. 

“Якщо ми досягнемо успіхів у реалізації Мінських домовленостей, то, звичайно, у нас буде інша ситуація, – сказала вона. – Зараз їх досягнуто не так багато, щоб причини виключення Росії в 2014 році були скасовані”.

В свою чергу, Борис Джонсон заявив, що умови для повернення не можуть вважатися виконаними.

Водночас як негативні приклади дій Росії очільник британського уряду згадав отруєння Скрипалів у Солсбері, а також ситуацію щодо України.

“Російські провокації є не тільки в Україні, але в багатьох інших місцях”, – наголосив Джонсон.

Президент України Володимир Зеленський з цього приводу зазначив, що сигналом готовності РФ до повернення в G8 буде повернення Україні Криму, припинення боїв на Донбасі і звільнення політв’язнів і захоплених моряків. Про це він написав у Facebook.

Глава української держави зазначив, що “з березня 2014 року, після призупинення участі Росії в G8, нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований, український Донбас досі страждає від війни”.

Зеленський подякував тим країнам, які продовжують підтримувати Україну у відстоюванні її територіальної цілісності та суверенітету.

Нагадаємо, Берлін розкритикував пропозицію Трампа щодо повернення РФ до G7. 

Раніше стало відомо, що Дональд Трамп відклав візит у Данію через відмову обговорити продаж Гренландії. 

Джерело Кореспондент
дата 22.08.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×