Медійна зброя: як Кремль за допомогою фейків ретранслює “русский мир” (ВІДЕО)

Скрін UATV

Що таке “русский мир”? Ми вже з’ясували, що це геополітична ідеологема, за допомогою якої кремлівські пропагандисти “ловлять” громадян інших країн. “Русский мир” – це ще сотні створених їхніми спецслужбами організацій, які виконують “роботу” для РФ.

Російські ідеологи вербують європейських інтелектуалів, які б могли доносити кремлівську ідеологію до громадян ЄС. Звісно, що завербованим європейським професорам не доручають переконувати європейців у тому, що Росія – твердиня демократичності та цивілізованості. Таким цінним агентам ідеологи Кремля постачають ті ідеї, які будуть близькі до поглядів європейського обивателя.

Наприклад, про те, що РФ – країна з твердими сімейними цінностями, християнською культурою та непримиренною позицією щодо ісламського тероризму.

“У своїй діяльності ідеологи “русского мира”, люди, які його впроваджують, великою мірою покладаються на ту концепцію роботи, котра свого часу була у Комінтерну. І якщо ми пориємося в документах, то знайдемо так зване “21-ше правило Комінтерну“. І там, зокрема, йдеться, що потрібно шукати собі прихильників в інших країнах, постійно вести пропаганду й боротися за вплив на владу у чужих країнах”, – говорить політтехнолог Петро Охотін.

У ті часи бренд “Радянський Союз” досить добре “продавався” в Європі. Там було дуже багато лівоспрямованих мислителів, які реально доносили ідею СРСР до серця європейського обивателя. Аргументи були прості – західний капіталізм досяг вершини свого розвитку, далі йому нема куди розвиватися, тому капіталістичні країни наздогнала криза. А от Радянський Союз проводить індустріалізацію, там відкриваються нові заводи, робітники отримують безкоштовну освіту, медицину, їм роздають безкоштовне житло.

Ситуація не особливо змінилася – і нині наївні, чи можливо підгодовані Кремлем ідеалісти поширюють Європою вигідні для Росії нісенітниці.

“Російська Федерація політично заходить у Європу через місцеві партії. Через ті партії, які готові медійно транслювати дві позиції: або вкрай ліву, або вкрай праву. Крайні праві та крайні ліві політики – це союзники Росії. Навіть незважаючи на те, що вони ідеологічно нібито протилежні, “русский мир” їх об’єднує. Будь-яка ідеологія, яка намагається зруйнувати те, що є в Європі, медійно є ретранслятором “русского мира”, – вважає політолог Сергій Таран.

Європейці звикли, що ЗМІ їм кажуть правду. Є ж відомі стандарти ВВС – де є факт, відокремлений від коментаря, де є посилання на джерела інформації, та подібне. І коли Росія вкидає в медійний простір Європи свої вигадки, громадяни ЄС і їх сприймають за правду.

Медійною зброєю “русского мира” є фейк. Тому що фейки руйнують уявлення європейців про те, що є добро і що є зло. І ці фейки там сприймаються. Як показує, до речі, розслідування впливу Росії на останні європейські вибори, саме через фейки, розраховані на конкретні цільові аудиторії, Кремль намагався вплинути на результат виборів. Можливо, Москві не все так вдалося, як планувалося. Але це працює”, – зазначає Таран.

Російські фейки можуть навіть вивести європейців на вулиці їхніх міст. Але про це ми поговоримо вже у наступній програмі.

Більше випусків програми “Pro et contra” дивіться за посиланням.

Прямой эфир