Маємо зробити усе можливе, щоби Маріуполь не відрізали від України, – канцлер ФРН

Про це глава німецького уряду сказала під час ІІІ Українсько-німецького бізнес-форуму в Берліні

uatv
29.11.2018

Фото АР

Ангела Меркель під час саміту “Великої двадцятки” у Буенос-Айресі, в рамках зустрічі з президентом РФ, порушить питання щодо конфліктної ситуації в Азовському морі.

Про це канцлер Німеччини заявила під час ІІІ Українсько-німецького бізнес-форуму у Берліні, пише Укрінформ.

“Ми за те, щоб знайти мирне рішення, але маємо зробити все, щоби таке місто, як Маріуполь… не було просто відрізане, – наголосила канцлер. – У цьому контексті я порушу цю тему перед російським президентом на зустрічі “Великої двадцятки”.

Очільниця німецького уряду засудила й будівництво Керченського мосту. Особливу увагу вона також акцентувала на тому, що військове вирішення протистояння між двома країнами в Азовському морі неприпустиме.

“Мінські домовленості зробили внесок у деескалацію свого часу, та не привели ані до припинення вогню, ані до політичного рішення, а Україна так і не отримала доступ до власних кордонів на сході”, – сказала Ангела Меркель. І додала: Німеччина та Франція готові й надалі працювати в “нормандському форматі”.

Вона наголосила, що Україна свого часу  відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, і Захід “зобов’язаний виконати те, що обіцяв”.

Нагадаємо, Німеччина надасть Україні майже €85 млн на проекти технічної і фінансової допомоги.

Як повідомлялося раніше, Ангела Меркель і Володимир Гройсман проводять зустріч у Берліні.

Джерело Укрінформ
дата 29.11.2018
категорії Україна та ЄС
поділитися

Топ новин на UA|TV