Марк Антоник: як юний плавець готується до нових вершин (ВІДЕО)

uatv
16.11.2019
скрін з відео

Марк почав займатися плаванням у дуже ранньому віці. На своїх перших тренуваннях юний плавець спочатку пірнав під воду, а потім пробував присідати туди з головою.

Хлопчик любив воду ще з дитинства, особливо чисту, коли видно дно. Але ніхто не міг передбачити, що він всерйоз захоче зайнятися плаванням.

“Ми вибрали басейн тільки тому, що у Марка були проблеми з поставою. Вирішили записатися в будь-який, куди його візьмуть“, – говорить мама Марка Оксана Семенюк.

Сам Марк згадує, що спочатку виходило не все. Адже спортсменові було всього 5 років.

“Але антропометричні дані були на дитину 7-8 років, і я побачив перспективу. Попередньо подивилися на його реакцію, на те, як він себе веде, спробували початкові вправи. Що він не затиснутий, не боїться, більше розслаблений. Легко давалися заняття“, – коментує тренер Марка Роман Добровольський.

Перший час до басейну доводилося добиратися зі складнощами. Від мікрорайону, де живе Марк, не було з’єднання з іншим, де розташований басейн. І він кожен день приблизно по два кілометри туди й назад ходив пішки. Водночас жодного разу у хлопчика не було й думки кинути заняття спортом.

Коли Марку виповнилося 7 років, тренер нарешті вирішив відправити його на змагання.

“Ми попередньо подивилися результати в його віковій групі, побачили, що у нього є перспектива займати призові місця, і тоді вирішили брати участь у змаганнях – як у місті, так і за межами міста, в Київській області, Києві, за кордоном“, – згадує тренер юного плавця.

Відтоді хлопчик став активно брати участь у змаганнях, зокрема й міжнародних. Серед них Otylia Swim Cup, де йому довелося плисти через великий 50-метровий басейн. Звідти привіз відразу кілька медалей.

“Перш за все, коли я проплив перший басейн, коліна хворіли з незвички. Але я пливу далі і не звертаю уваги на біль”, – говорить сам Марк.

Хлопчик любить стиль брас, у нього також дуже добре виходить плавати й на спині. Зараз за тренування Марк пропливає 2-3 кілометри. А щоб точно перемогти, у плавця з його мамою навіть є спеціальний обряд. Мама одягає йому шапочку і каже: “Ти припливеш першим. Тебе ніхто не пережене”.

Більше випусків програми “Future UA” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 16.11.2019
категорії Спорт
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV