Люди повинні контролювати використання місцевою владою земельних ресурсів, – експерт

uatv
16.10.2020
Фото Укрінформ

Передача земель у комунальну власність – це можливість людям стати повноправними власниками – вони самі будуть вирішувати, що робити зі своєю землею, – це їх право.

Таку думку в програмі “На самом деле: Украина” на каналі “Дом” висловив Володимир Фесенко, політолог, директор Центру політичних досліджень “Пента”.

Але при цьому дуже важливим фактором він назвав розуміння відповідальності, яка лягає на плечі громад.

“Важливо, щоб місцеві громади розпоряджалися переданими їм великими ділянками землі відповідально: у нас зараз дуже багато землі перебуває у” тіньовому “обороті, і з цим пов’язана дуже велика корупція”, – зазначив він.

Фесенко сказав, що тепер саме люди (жителі громад, – ред.) повинні активно контролювати, на що ними обрана місцева влада витрачає гроші від продажу земель, і наскільки ефективно використовуються земельні ресурси на місцях.

Він вважає, що передача земель громадам – ​​це ще й сигнал простим людям, виборцям: “Після 25 жовтня ви повинні контролювати дії обраних вами місцевої влади. А центральна влада буде допомагати в цьому контролі”.

Крім того, за його словами, якщо центр передав землю громадам, то тепер повинен контролювати цей процес, щоб не було зловживань, і щоб земля використовувалася виключно в інтересах людей і громад.

Читайте також: Жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні, – Лещенко (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 16.10.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×