Люблінський трикутник: Україна, Польща й Литва започаткували новий формат співпраці (ФОТО)

uatv
28.07.2020
Фото МЗС

Міністри закордонних справ України, Польщі та Литви – Дмитро Кулеба, Яцек Чапутович і Лінас Лінкявічюс – створили Люблінський трикутник як формат співпраці.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Зазначається, що новий тристоронній формат ґрунтується на традиціях та історичних зв’язках трьох країн. Він є важливим механізмом зміцнення Центральної Європи та сприяння європейській і євроатлантичній інтеграції України.

“Люблінський трикутник наголошує на важливій ролі, яку Україна, Польща та Литва відіграють у Центральній Європі та світі. Наша єдність здатна не лише зміцнити наші країни, але й ефективно протидіяти спільним загрозам, гарантувати безпеку та процвітання нашого регіону. Україна не лише намагається приєднатися до наявних форматів взаємодії. Україна має достатньо сил та авторитету, щоб створювати нові ефективні формати з партнерами”, – заявив міністр Дмитро Кулеба.

Учасники формату домовилися координувати дії задля захисту міжнародного права в контексті триваючої російської агресії проти України, як у тристоронній координації, так і в міжнародних організаціях: НАТО, ООН, ЄС, Раді Європи та ОБСЄ.

Розвиток торгівлі, інвестицій та інфраструктурних проєктів буде одним із важливих блоків взаємодії Люблінського трикутника.

Україна, Польща та Литва задекларували, що не визнають незаконну окупацію Росією Криму та за жодних обставин не визнають її у майбутньому. Вони закликали Росію вивести війська з тимчасово окупованих територій України, включно з окремими районами Донецької та Луганської областей. 

Країни Люблінського трикутника підтримують відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах та закликають до припинення російської агресії проти нашої держави. Вони також підтримують надання Україні статусу партнера НАТО з розширеними можливостями та заявляють, що надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО є наступним необхідним кроком у цьому напрямі.

Читайте такожМілітаризація окупованого Криму вимагає посилення тиску на Кремль, – Кулеба

“Альянс наших трьох країн не лише сягає корінням глибокої давнини. Наша взаємодія має вимір Парламентської асамблеї Польща-Литва-Україна, а також спільний військовий підрозділ, Українсько-польсько-литовську бригаду. Люблінський трикутник у своїх діях спирається на цей історичний, парламентський та безпековий фундамент”, – заявив Кулеба. 

Люблінський трикутник також наголошує на важливості інтенсифікації взаємодії між Європейським Союзом, Північноатлантичним альянсом та Східним партнерством та приділяє особливу увагу розвитку “Ініціативи трьох морів”. Країни формату підтримують співпрацю України з “Тримор’ям” та іншими регіональними форматами взаємодії.

Раніше повідомлялося, що Кулеба запропонував Польщі приєднатися до платформи щодо деокупації Криму.

Джерело UATV
дата28.07.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×