“Лист з минулого”: син і донька учасника Другої світової отримали фронтову звісточку від батька

uatv
21.06.2019
Скрін із відео

UATV спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні продовжує цикл сюжетів “Лист з минулого“. Він розповідає історію понад тисячі невідправлених листів радянських солдатів 1941 року.

Син і донька учасника Другої світової війни Григорія Діденко отримали фронтовий лист батька через 78 років з дня відправлення.

Спочатку Василь і його сестра Тетяна поставилися до повідомлення про лист від батька з обережністю, і отримавши фронтову звістку, довго звіряли почерк. І лише переконавшись, що писав їх батько – прочитали послання з далекого 1941 року.

У листі додому піхотинець Діденко пише, що його загін стоїть в Черкасах. Розповідає про погоду, про нацистські бомби, які поки його обходять, про те, як натирають солдатські чоботи. А ще – розпитує про господарство.

Після війни Григорій вважав за краще про неї не розповідати. Все повторював дітям: “Краще вам не знати”.

“Розповідав лише, що дійшов до Калінінграда, тоді Кенігсберга. Отримав контузію і поранення. І після цього більше не воював”, – розповідає син Василь.

Все життя Григорій Діденко пропрацював механізатором на комбайні. Сім’ю завів вже після служби. Виростив чотирьох дітей.

Учасник війни прожив 86 років. Його не стало 22 роки тому. Фронтовий лист батька для Василя і Тетяни став звісткою крізь довгі роки.

Послання тепер планують зберігати поколіннями.

Інші сюжети з циклу “Лист з минулого” можна подивитися на YouTube-каналі UATV за посиланням.

Джерело UATV
дата 21.06.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV