“Лист із минулого”: UATV запускає новий цикл сюжетів (ВІДЕО)

uatv
18.06.2019

Журналісти каналу UATV у спеціальних сюжетах розкажуть про листи із фронту Другої світової війни. Їх написали 78 років тому, але вони так і не дійшли до своїх адресатів. Епістолярна колекція зі 1200 листів з 1942 року зберігалася у музейному фонді Відня. До України вона повернулася лише в 2010 році. Київські музейники прочитали рядки з віршами, зізнаннями у коханні, сімейними настановами і зрозуміли – листи слід доправити адресатам.

Телеканал UATV долучився до ініціативи музейних співробітників і вирішив розповісти історії цих людей всьому світові.

“Спершу планували з’їздити з науковицею Світланою Даценко лише до одного адресата, зробити один сюжет. Але так захопилися, що замість одного передали три листи: два у Кривому Розі й один у Черкасах. Зрозуміли, що сама історія епістолярної колекції заслуговує окремої уваги. Так народився цикл”, – розповідає його авторка, журналістка UATV Любов Задорожна.

Знімальна група каналу зустрічалася з нащадками тих, кому ці листи були адресовані. “Ці люди у доволі поважному віці. І раптом звісточка з 1941-го. Казали, що читаючи рядки з фронту додому, відчували, ніби живий батько сидить поруч із ними, – говорить авторка циклу сюжетів. – Практично кожен лист починається словами: “В первых строках спешу сообщить, что пока жив и здоров, чего и вам желаю…”. Очевидно, що солдати не передбачали затяжної війни. В 1941 думали, що ось-ось все закінчиться. Писали багато про побутові речі: переживали за город, ремонти, односельців. Питали, як там діти, просили передавати вітання. Були й дуже щирі рядки: зізнання в коханні, на які вдома не вистачало часу чи сміливості. Є серед послань і поетичні рядки: “Люблю яблоко, люблю грушу, люблю Машу, как свою душу” (рос.).

Найбільше запам’яталася історія 81-річної пані Ольги з Кривого Рогу. Жінка майже не пам’ятає свого тата. Той пішов на фронт, коли їй було три, і загинув. Досі невідомо навіть, де його могила.

“У пані Ольги лист викликав найбільше емоцій. Жінка довго плакала від радості, притискала цю звісточку до грудей і повторювала: “Хоч почерк його побачу”. В такі моменти відчуваєш на собі особливу місію – відновлення зв’язку поколінь. Бо тепер цього листа у сім’ї берегтимуть. Його прочитають і діти, і онуки, і правнуки пані Ольги”, – каже Любов Задорожна.

Цикл сюжетів “Лист із минулого” виходитиме з 18 по 22 червня у випусках новин російською та англійською мовами. Також сюжети можна подивитися на YouTube-каналі UATV за посиланням. 

Джерело UATV
дата 18.06.2019
категорії Новини телеканалу
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×