Львів – місто, в якому кожна деталь несе важливе послання з минулого (ВІДЕО)

uatv
22.01.2019
Фото UATV

Всі, хто приїжджає в це місто вперше, закохуються в нього раз і назавжди. Тут особливим є все: люди, атмосфера, повітря, а ще – кава. Мова про місто Львів, яке багато хто називає найромантичнішим в Україні. У новому випуску програми телеканалу UATV “Міста і містечка” ви познайомитеся з його найвідомішими й найунікальнішими пам’ятками.

Центральна частина полісу, як відомо, входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У Львові дуже багато неймовірних храмів, котрі вражають своєю красою. Один із них – церква святих Ольги і Єлизавети. Вона побудована в неоготичному стилі й повторює багато елементів готичної архітектури: високі шпилі, стрілчасті вікна, портал із великою трояндою в центрі, внутрішній вертикальний простір.

Настоятель храму отець Іван розповідає, що на площі, де розташована церква, колись торгували сіллю, вона так і називалася – Соляна.

“Тоді імператор Франц Йосиф, який очолював Австро-Угорщину, переживав трагедію. Було вбито його дружину Єлизавету, – розповів святий отець. – Щоб підтримати імператора й потішити його, було вирішено побудувати храм, назвавши його на честь Єлизавети”.

У 2013 році цій пам’ятці архітектури минуло 100 років. За цей час храм зазнав безліч ударів історії, але вистояв. Зараз він вражає своїм простим і благородним інтер’єром: блискуча кам’яна підлога, величні колони, які переходять у стрілчасті перекриття високо над головою, багато простору й світла. Ще одна особливість, котра не може не привернути увагу відвідувачів, це неймовірний іконостас, створений за допомогою сучасних технологій.

В його основу ліг простий матеріал – скло. Але, завдяки поєднанню з вітражем, він органічно вписався в інтер’єр храму. 12 вікон церкви прикрашають вітражі із зображенням святих.

“Якщо ти народився в цьому місті й виріс, то кожен камінчик у ньому несе для тебе щось особливе і важливе. Наш храм відкритий для кожного. Він зберігає в своєму серці любов до Бога та до Львова”, – зазначає настоятель церкви святих Ольги і Єлизавети.

Також туристам буде цікаво знати, що на вежі храму є чудовий оглядовий майданчик, з якого відкривається неперевершений вид на унікальне й загадкове місто Лева.

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 22.01.2019
категорії Туризм
поділитися

Топ новин на UA|TV