Лука Джордано: як картина відомого італійського художника опинилася у Сумах (ВІДЕО)

Скрін UATV

Сумський обласний художній музей імені Никанора Онацького – один з найкращих художніх музеїв України, де зберігаються твори декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, здатні вразити найвибагливіших (як вітчизняних, так і закордонних) відвідувачів. Картини наділені як високою художньою цінністю, так і неймовірною історією.

Одним із найунікальніших є полотно “Суд Паріса“, про яке ми розповідали у минулому випуску.

Але чиєму саме пензлю належить твір із Сумського обласного художнього музею?

“Тривалий час у музеї було багато творів, які мали напис “невідомий художник”, “невизначений автор”, – говорить директор Сумського обласного музею ім. Н. Онацького Надія Юрченко.

За словами наукового співробітника музею Анни Святець, довгий час полотно “Суд Паріса” трактувалось як Болонська академія мистецтв.
Та кілька років тому ситуація змінилася кардинально. І виявилося, що картина належить талановитому представнику неаполітанської школи живопису Луці Джордано, чиї картини прикрашають найвідоміші музеї світу.

Лука Джордано народився у Неаполі. Він навчався 9 років у іспанського видатного художника Хосе де Рібери, працював у його майстерні. Потім навчався у Римі. Відомо, що автор копіював роботи Мікеланджело й Рафаеля. Був запрошений іспанським королем Карлом ІІ до Іспанії, працював у Толедо й Мадриді”, – розповідає Святець.

Роботи Луки Джордано зберігаються в найкращих музеях світу. Україна теж може похизуватися полотнами цього митця. В Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків є картина “Розгнівані німфи вбивають Орфея”. Але чому в Сумському музеї вирішили, що у них – теж робота Джордано?

“Відомо, що художник зробив кілька варіантів цього твору. Один зберігається в Берліні, в Ермітажі, й ще має бути десь. Тому експерти нас привітали з тим, що дійсно відбулась атрибуція (визначення достовірності, автентичності художнього твору чи його автора). Ми отримали підтвердження з російського Ермітажу”, – зазначає Юрченко.

За її словами, у Сумах перебуває не копія, а оригінальна цінна робота.

“Художники часто створювали декілька варіантів своїх робіт. І тому всі вони вважалися оригінальними”, – пояснює директор музею.

Тож 2016-го року в Сумському обласному художньому музеї стало на одного невідомого автора менше і на одного художника зі світовим ім’ям – більше.

Більше випусків програми “Ніч в музеї” дивіться за посиланням.

Прямий ефір