Luiku – гурт, який поєднує в собі етномотиви з усього світу (ВІДЕО)

uatv
21.03.2019
Скрін з відео

Luiku – це запальні танці з музикою з усього світу, де можна почути інструменти багатьох народів. Цей гурт заснував Дмитро Ципердюк, раніше відомий як лідер групи Dazzle Dreams. Разом із ним унікальну українську музику створюють Дмитро Решетник (dj, акордеон), Аліна Савчук (бек-вокал) і Віта Костіна (бек-вокал).

6 років тому до Дмитра Ципердюка звернулися з проханням написати пісню до фільму, в якій будуть польські, українські та балканські мотиви. Після виходу пісні він вирішив, що потрібно створювати гурт. Саме так в музичному світі з’явився Luiku.

Зараз Luiku співає багатьма мовами і поєднує в собі все українське.

“Назва гурту, його репертуар – це мікс культур. Навіть назва, це співзвуччя українського слова “вуйку” та циганського імені Лойка. Так і вийшло – Luiku”, – розповідає Дмитро Ципердюк.

За його словами, у своїх піснях вони поєднують Гуцульщину з турецькими мотивами, додаючи трохи іранських мотивів і румунських. Потім все це міксується і виходить танцювальний трек.

Також музиканти використовують у своїх виступах національні інструменти різних народів. Це перкусія, турецький саз, акордеон та інші.

Дмитро Решетник каже, що їхня музика – це ціла палітра звуків, як духових інструментів, так і просто електронного звучання. Також у кожній пісні є народні наспіви.

Спочатку цей проект задумувався як електронний з етнічним українським колоритом. В результаті вийшов унікальний гурт зі своїм авторським звучанням і потужною енергетикою.

Детальніше про музичні експерименти Luiku дивіться в повному випуску програми Music day.

Більше випусків програми Music day дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 21.03.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV