Локдауну в грудні не буде: президент записав новий влог (текст)

uatv
04.12.2020
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський в черговому відеозверненні розповів про найактуальніші і важливі теми поточного тижня.

Повний текст відеозвернення публікує UATV.

Зокрема, він висловив переконання, що в грудні українцям не варто боятися локдауну.

Також глава держави назвав основні програми підтримки населення і бізнесу в умовах пандемії, які почнуть функціонувати найближчим часом.

Всім привіт! Вітаю вас, громадяни неймовірної, найкрасивішої, найкращої в світі країни! Як завжди, спочатку хвилинка відвертості. Вчора я зробив велику дурницю, вирішив перед сном почитати новини в інтернеті. Ні, я прекрасно розумію, що відбувається, але я хотів подивитися, як саме про це пишуть деякі сайти. Вони нагадали мені двір, де я виріс, і лавочку біля мого під’їзду, ну таку, знаєте, типову – в кожному дворі України така є. Там цілодобово сидять жінки, у них, здається, немає імен, тільки по батькові, і всі вони є носіями ексклюзивних, сенсаційних новин.

Я нікого не хочу образити, але іноді здається, що деякі засоби масової інформації взяли цих жінок на роботу, причому на керівні посади. Гучні заголовки, сенсації, скандали. Факти, докази? Ні, тільки одне – “Так повідомляє наше надійне джерело”. І ви знаєте, це дуже зручно: “А ми що?” Завжди можна сказати: “Ми не винні, ми шановане ЗМІ, просто наше надійне джерело виявилося не таким надійним”. Ну і оскільки з моменту останнього відео нічого не змінилося, телеканалів у мене немає, інших своїх ЗМІ теж, тому продовжую особисто розповідати вам про нашу роботу і перемогу нашої України. Без посередників, без брехні, і як ваше найнадійніше джерело. Ви готові? Поїхали!

Відразу “найгарячіше” питання – локдаун у грудні. Я вірю і сподіваюся, що дійсно в даний час він нам не потрібен. Ми зважували всі “за”, всі “проти”. Дуже багато даних і прогнозів. Ми радилися з представниками місцевої влади, отримали запевнення МОЗ з приводу контрольованості ситуації в лікарнях, і я рекомендував прем’єр-міністру України не оголошувати локдаун в грудні. Карантин вихідного дня, яким би не було ставлення до нього, воно різне, я розумію, але дав свій результат. Щоденна кількість хворих людей припинило зростати настільки стрімко та геометрично, як колись магазини “Рошен” по всій країні. А тому нам вдалося збити цю динаміку, а тому медична система не пропустила нокаутуючий удар, а тому вона впорається і вона витримає.

Так, всі розуміють, в окремих регіонах є дійсно проблеми, вони точкові проблеми. Знаємо, працюємо. Впевнений, що все обов’язково вирішимо. Ми зміцнюємося, хочемо бути готовими до всього, щоб було достатньо ліжок, щоб було достатньо кисню. А в цілому, загальна ситуація контрольована і не диктує негайного введення локдауна в грудні. Ми даємо, я вважаю, це дуже важливо, даємо можливість бізнесу працювати, не втрачати грудень – один з найприбутковіших місяців року, і ми не будемо псувати людям свята, які всі ви і всі ми, скажу відверто, дуже чекаємо, тому що рік був непростим.

Але тут є “але”, і один важливий момент – весь цей сценарій можливий, якщо ви нам, люди, допоможете. Ми зовсім не так собі уявляли народовладдя, але зараз всі ми з вами фактично беремо участь у всеукраїнському референдумі, питання – локдаун в грудні, що робити, якщо ваша відповідь: “Ні”? Все дуже просто – будь ласка, народ, носіть маски. Дуже прошу, вже мільйон разів, якщо чесно, просив, носіть їх правильно. Не так, не ось так, будь ласка, просто ось так – як нормальні люди носять маски.

Будь ласка, дезинфікуйте руки, будь ласка, дотримуйтеся дистанції. Уникайте, будь ласка, скупчень, і зміцнюйте імунітет. Є симптом – прошу, сидіть вдома. Благаю, не ставте самі собі діагноз. Не прописуйте самі собі ліки. Особливо антибіотики. Навіть якщо ви дивилися всі сезони “Доктора Хауса”. Не гугліть, не шукайте поради в соцмережах, в Facebook. А відразу звертайтеся, будь ласка, до сімейного лікаря.

Давайте всі зберемося, реально постараємося і зробимо собі нормальні свята. Без локдауна. Свята без температури. Відчуваючи запах ялинки і смак мандаринів. Будемо дисциплінованими, будемо здорові й цим зробимо лікарям, нашим героям, зробимо кращий новорічний подарунок. Вони точно це заслужили. Поїхали далі. Наступне питання, яке теж всіх хвилює – чи буде локдаун в січні.

Давайте чесно, зовсім уникнути локдауну буде дійсно дуже складно. Його ймовірність в січні існує, вона чимала, але я доручив уряду наступного тижня повідомити вам завчасно, детально, чітко, коли буде локдаун, який його чіткий формат, вичерпний перелік усіх карантинних заходів. Тому ні для кого це не буде сюрприз, це я обіцяю. І не за тиждень, як передбачено законом уряд повідомить, а набагато раніше.

Плюс, ймовірний локдаун у січні не означає, що вам треба скасувати заплановану відпустку, здавати (кому це треба) авіаквитки. Для громадян України державний кордон буде відкритий. І для виїзду і для в’їзду.

Рухаємося далі. Пленарні засідання Верховної Ради України… Минулого тижня, як говорили в народі, Рада втратила голову, але вже парламент з головою. Я вітаю нашого спікера з одужанням. Ну і Руслана Стефанчука. Йому особисто я бажаю якнайшвидше повернутися. На цьому тижні парламент добре попрацював. Ухвалено багато важливих речей. Перш за все, дякую депутатам партії “Слуга народу” й іншим партіям за ухвалення представлених мною ініціатив щодо підтримки людей і бізнесу під час карантину.

Це вісім тисяч гривень для найманих працівників і вiсiм тисяч для ФОП. Виплати підприємствам – щоб нікого не звільняти, а зберегти робочі місця. Компенсація витрат, понесених за виплату Єдиного соціального внеску, податкові канікули, де ФОП першої групи звільняються від сплати єдиного податку та ЄСВ. А 4 млн громадян України, які мають податковий борг в 3060 грн – цей борг списується. Одним словом, всі представлені мною ініціативи були підтримані депутатами, ну а докладно я вам про них розповів в минулому відео.

Крім того, як би не старався нашкодити Україні Конституційний суд, була відновлена кримінальна відповідальність чиновників за брехню в деклараціях. Важливо, що встигли до настання 2021 року. Тому ті, хто збрехав в цьому році, не уникнуть відповідальності. Добре, що спільно, конструктивно це підтримали всі міжнародні партнери. Шкода, що поки відповідальність не така жорстка, як хотілося. Але радує, що “поки що”.

Також дякую, що підтримали мій проєкт про РРО та ФОП. Введення РРО перенесено на рік. Враховано побажання бізнесу, озвучені на зустрічі з прем’єр-міністром.

Далі – ухвалено закон про внутрішній водний транспорт. Нарешті. Два слова, щоб всі люди розуміли, в чому там перемога, і що особисто їм від цього. Як було? Величезна сфера роками просто йшла на дно, тільки один відсоток перевезень здійснювався річкою, хоча в усьому світі це найдешевший і найчистіший, найекологічніший спосіб. Як буде тепер? З’явиться нормальний, конкурентний ринок для пасажирів і вантажів. А це близько 15 млрд економічного ефекту для держави на рік. Плюс збереження ваших доріг, а вони з’явилися. Менше фур, а значить – менше навантаження, а значить – не потрібно так часто робити ремонт, а значить – це економія ваших грошей, грошей платників податків.

У підсумку я хочу подякувати за плідний тиждень всім депутатам Верховної Ради України, ну, майже всім. Знаєте, є такий жарт – якби Верховна Рада розглядала заповідь “Не вкради”, то депутати внесли б 4 тисячі поправок. Влітку я закликав вас не ділитися на владу та опозицію, коли потрібно захищати простих українців, і ви показали, що здатні на це. Тому всім партіям максимально зрозумілими для кожного словами: “Дякую, thank you, cпасибо, sagol, köszönöm”. Попереду у парламента дуже важливе друге читання Державного бюджету України, сподіваюся на таку ж вашу солідарність, хоча, погане слово – на вашу єдність.

Ну а всім громадянам України бажаю гарних вихідних, міцного здоров’я вам всім, 36,6, бережіть себе від вірусів, а мозок від брехні. Бережіть нашу Україну.

Читайте також: “Прошу поставитись до вибору відповідально”: президент звернувся до криворіжців (ВІДЕО)

Джерело UATV
дата 04.12.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×