Літаковий спорт: як сміливі українці підкорюють небо (ВІДЕО)

скрін з відео 

Вони настільки люблять небо і те, чим займаються, що здається, їх складно налякати навіть відмовою двигуна та іншими страшними труднощами. Йдеться про тих, хто захоплений літаковим спортом.

“Це можливість у повітрі проявляти себе якось по-іншому. Ти практично літаєш, як птах. Якщо розглядати просто пілотів, лінійних пілотів, то це не той вид польоту. Тут ти перекидаєшся, ти обертаєшся”, – коментує абсолютний чемпіон світу WIAC-2019 в командній першості Ігор Чернов.

У літаковому спорті наразі існують три категорії: Intermediate, Advanced і Unlimited. Українська команда поки що брала участь тільки в перших двох. Спортсмени кажуть, що в Україні вже давно ніхто не літає в категорії Unlimited.

Дмитро Погребницький, чемпіон світу WIAC-2019 в командній першості, ділиться: “Ви знаєте, це відчуття, що ти трошки вище, ніж інші. Це відчуття польоту, легкості. Коли я відриваюсь від землі, у мене всередині посмішка, почуття радості, душа співає”.

Улюблені фігури у спортсменів, на подив, найпростіші: петля Нестерова, штопор. Також вони люблять виконувати петлю зі штопорної бочки у верхній точці, але це вже складніше.

Вчитися літаковому спорту непросто. Ігор Чернов згадує, як сам долав цей етап: “Навчання дуже тривале. Оскільки людині, крім того, що потрібно звикнути до навантажень, до якихось незвичайних положень, потрібно вміти й вийти з них у разі позаштатної ситуації“.

Перший самостійний виліт, говорить Тимур Фаткулін, ніколи не забувається. Свій він пам’ятає від і до: яка була погода, проблеми зі зв’язком. Емоції, які чоловік відчув того дня, складно перебити чимось навіть сьогодні.

“Потрібно і фізично над собою працювати, і ментально – не приймати невірних рішень. Ми тісно працюємо над собою, тренуємо вестибюлярний апарат: від перекладини до батутів”, – говорить Тимур про процес підготовки до польоту.

Літаковий спорт – це, перш за все, виклик для себе, а участь у змаганнях – стимул досягати результатів. Спортсмени закликають всіх охочих приєднуватися до їх рядів і спробувати “справжній тривимірний простір“.

Більше випусків програми “Ровесник” дивіться за посиланням.

Прямий ефір