В НАТО погодили оновлений план щодо захисту Польщі та країн Балтії, – Столтенберг (ВІДЕО)

uatv
04.12.2019
Фото НАТО

НАТО залишається єдиним місцем, де Європа й Північна Америка розглядають, вирішують і діють разом.

Про це заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг під час пресконференції за підсумками зустрічі лідерів НАТО, інформує UATV.

“Сьогодні ми ухвалили низку важливих рішень. Підвищили готовність наших сил. Можу оголосити, що ми виконали ініціативу готовності НАТО. Члени НАТО виділили 30 батальйонів, 30 авіаескадрилей і 30 бойових кораблів у розпорядження НАТО в 30-денний термін. Ми оголосили космос п’ятою сферою операції в НАТО поряд із сушею, повітрям, морем і кіберпростором”, – говорить Столтенберг.

Також було схвалено новий план дій із нарощування зусиль у боротьбі з тероризмом.

“Це п’ятий послідовний рік підвищення інвестицій в оборону. Європейські члени НАТО й Канада додали $130 млрд, а до кінця 2024-го цифра зросте до $400 млрд“, – зауважив генсек НАТО.

За словами Столтенберга, НАТО зберігає прихильність до діалогу з Росією.

“Ми віримо в діалог, оскільки Росія – наш найближчий, найсильніший сусід. Та водночас віримо в подвійний підхід – коли є діалог, а також оборона й стримування”, – заявив він.

Крім цього, лідери країн-членів НАТО домовилися з приводу оновленого плану щодо посилення східного флангу для захисту Польщі та країн Балтії.

“У нас є плани захисту всіх союзників, включаючи Польщу й країни Балтії. І в нас уже є відповідні військові сили там. Ми потроїли сили швидкого реагування і запустили нову ініціативу для швидшого реагування”, – сказав Столтенберг.

Нагадаємо, у Лондоні 3 грудня стартував дводенний саміт НАТО. Україну на заході представляв очільник МЗС Вадим Пристайко.

Джерело UATV
дата 04.12.2019
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×