Легка форма – у 80% людей: інфекціоніст розповіла про стадії захворювання на COVID-19 (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

В Україні у найближчі місяці очікується зростання захворюваності на COVID-19, ситуація може покращитися до березня наступного року.

Про це розповіла інфекціоніст, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету імені О. О. Богомольця Ольга Голубовська під час брифінгу МОЗ, інформує UATV.

“Цей сезон, у який ми входимо, буде, напевно, найважчим з моменту виникнення цієї проблеми… У найближчі кілька місяців ми очікуємо зростання захворюваності. А вже ближче до березня – можливо раніше, ніхто цього не знає – можливо ситуація дещо покращиться” , – зазначила Голубовська.

За словами Голубовської, зростання кількості хворих викликає велике навантаження на систему охорони здоров’я. Ситуацію ускладнює те, що збільшується також кількість пацієнтів із важкою формою хвороби. Як і в усьому світі, у нашій державі також не вистачає медперсоналу. Тому інфекціоніст закликала громадян дотримуватися необхідних заходів, щоб запобігти подальшому поширенню вірусу.

“Ми намагаємося допомогти вам, а вас просимо допомогти нам! – наголосила лікар. – Коли мова йде про протидію такому захворюванню, де немає засобів специфічної профілактики і лікування, у нас залишається тільки одне – мінімізувати ризики зараження шляхом роз’єднання можливих вогнищ зараження. А ми зараз із вами, оскільки перебуваємо в осередку інтенсивної передачі інфекції, повинні себе сприймати як потенційно інфікованих людей і відповідним чином поводитися з оточуючими, особливо потрапляючи в ті місця, де досить велика кількість людей”.

Голубовська зазначила, що COVID-19 не можна порівнювати з грипом. Коронавірусна інфекція – це тривале захворювання, яке має у своєму розвитку кілька етапів.

“Умовно можна виділити три основні етапи розвитку цієї хвороби. Перший – це перший тиждень захворювання, коли хворі почуваються в основному здоровими. І слава Богу, для 80% інфікованих хвороба закінчується на цій стадії і не розвивається далі. Це люди, які хворіють не важко. Тому не потрібно впадати в паніку, коли у людини позитивний тест на коронавірус – цілком імовірно, що ви потрапите в ці 80%”, – зазначила інфекціоніст.

У першій фазі підвищеної уваги потребують пацієнти з груп ризику. Вони повинні вчасно звернутися до лікаря, приймати різні загальнозміцнюючі вітаміни, вести нормальний спосіб життя, стежити за харчуванням.

Але є від 10 до 30% випадків, коли захворювання переходить у другу фазу.

“На другому тижні захворювання розвивається найважча фаза, коли вже відбувається ураження органів і систем, імунної системи. Потрібно розуміти, що ураження легень – це вірусіндуковане ураження імунної системи, і все наше лікування спрямоване на цій стадії на стримування цього шторму імунної системи проти свого ж організму. І триває ця фаза тиждень, два, а іноді й три. Тобто захворювання дуже і дуже тривале”, – розповіла лікар.

Наступна стадія хвороби – це так званий постковідний синдром.

https://www.facebook.com/kanalDOM/videos/365481261539069/

Нагадаємо, в Україні кількість нових випадків коронавірусу за добу досягла 7 тисяч.

Читайте також: Степанов назвав регіони з найбільшою кількістю інфікованих на COVID-19

Прямий ефір