Лакрос: український спорт з американських фільмів

Скрін з відео

Лакрос – дуже старий вид спорту. Його історія починається ще з часів існування племен в Північній Америці, але справжню популярність він набув буквально за останні 20 років.

До України лакрос прийшов в 2011 році, а через 6 років прихильники цього виду спорту створили Федерацію лакроса України.

“У далекому 2011 році я побачив в інтернеті відео якоїсь дивної гри, і це була любов з першого погляду. Моє серце просто вибухнуло, я навіть не міг спати кілька ночей. Я почав шукати, що це таке, хто в Україні грає в лакрос, і не міг нікого знайти”, – коментує президент Федерації лакроса України Володимир Демедюк.

На сьогоднішній день в Україні вже є 3 дорослі команди: рівненські “Ірокези“, вінницькі “Вовки” та київські “Королі“. Також є кілька дитячих команд, а ось жіночих поки немає.

Незважаючи на активний розвиток, лакрос – абсолютно новий вид спорту в Україні, відповідно, мало хто про нього знає.

Один з героїв нашої програми, гравець збірної команди по лакросу Андрій Дацько згадує, як дізнався про цей вид спорту: “Я навчався в Києво-Могилянській академії, прогулювався по університету, і побачив на якомусь стенді афішу. Як зараз пам’ятаю, там був людина в формі, ворота і палиця, і написано: “Приходь грати”. Я вирішив подивитися в інтернеті, знайшов відео, пам’ятаю, воно називалося “Welcome to the Show”. Там було таке жорстке, драйвове, веселе відео з американськими гравцями. Я подивився і зрозумів, що хочу це спробувати, хочу туди ходити. Ну, і тоді почалося. Це про було 4 роки тому”.

Лакрос – дуже динамічний і дійсно силовий вид спорту. Щоб досягти в ньому успіху, потрібно старанно тренуватися і ретельно відпрацьовувати різні тактики, кидки та ловлю.

“Є кілька видів лакроса. Є філдлакрос, коли на великому футбольному полі грають 10 на 10 осіб. Є також жіночий лакрос. У нього теж грають на великому футбольному полі, але дівчата – 12 на 12. На відміну від чоловічого, у дівчат немає такої екіпіровки, шоломів різних, рукавичок, тому що їм не можна грати “в контакт”. Третім видом лакроса є бакслакросс. Це, якщо хтось бачив хокей, дуже схоже. У нього грають в хокейній коробці, він дуже силовий, там необхідно багато екіпіровки. І ось зараз, буквально нещодавно, з’явився ще один вид лакроса. Він називається 6 на 6, тобто, на половину поля. В нього легко можна почати грати, тому що для нього не потрібно багато гравців”, – поділився Володимир Демедюк.

Зараз український лакрос розвивається дуже динамічно, а Федерація запрошує всіх бажаючих приєднуватися до тренувань.

Як починати тренування з лакросу – дивіться у новому випуску програми “Ровесник” на телеканалі UATV.

Прямий ефір