Лайнер Diamond Princess: українців поки що не евакуйовуватимуть, – посольство

uatv
17.02.2020
Фото AP

Декілька країн світу евакуюють своїх громадян із круїзного лайнера Diamond Princess, який стоятиме у порту японського міста Йокогами на термін карантину. Евакуація українців, які є членами екіпажу, поки що не планується, адже ситуація перебуває під контролем.

Про це повідомили у консульському відділі Посольства України в Японії, інформує UATV з посиланням на УНН.

За даними посольства, з борту лайнера забирають своїх громадян 5 держав, хоча перебувають там представники понад півсотні країн. Тому говорити про загальну евакуацію ще зарано.

“На лайнері перебувають представники десь понад 50 країн, про евакуацію заявили від сили 5. Тобто, казати, що 5 – це багато, некоректно. Я не можу дати відповідь щодо планів евакуації, тому що консул не вирішує такі питання, як евакуація громадян України. Наразі такої інформації в мене немає”, – зазначили в консульському відділі.

У посольстві наголосили, що ситуація наразі перебуває під контролем, тому немає серйозних підстав для проведення евакуації. Крім цього, з борту лайнера деякі країни забиратимуть своїх пасажирів, а українці є членами екіпажу.

“Наші громадяни не є пасажирами. Від 19 (лютого – ред.) лише починається процес висадки пасажирів. Цей процес буде тривати декілька днів: аналізи, результати – це все вимагає часу, – додали у посольстві. – Потім працюватимуть із командою. Громадяни України всі є членами команди екіпажу лайнера. Тому я думаю, що їх забезпечать всім необхідним, спочатку їх перевірять. Можливо у них буде карантин, скільки часу він буде тривати, наразі, боюся, вам ніхто не скаже точно. Це буде залежати від індивідуальних випадків”.

Нагадаємо, вчора, 16 лютого, США проводили евакуацію своїх громадян з лайнера Diamond Princess.

Джерело УНН
дата 17.02.2020
категорії Українці в світі
поділитися

Топ новин на UA|TV