Київ та Будапешт мають вирішити двосторонні проблеми на основі європейських принципів і цінностей, – ЄС

uatv
27.10.2020
Фото Укрінформ

У ЄС вважають, що Україна та Угорщина мають вирішити наявні суперечності на основі європейських цінностей.

Про це на брифінгу у Брюсселі заявив речник ЄС Пітер Стано, повідомляє Укрінформ.

За його словами, проблема, що склалася у відносинах Києва та Будапешта, належить до сфери двосторонніх відносин між країнами.

“Єдине, що може зробити Євросоюз, – закликати всіх, хто залучений до цих двосторонніх проблем, спробувати вирішити їх на основі цінностей та принципів ЄС та на принципах добросусідських відносин. У більш загальному плані, в контексті європейських прагнень України, я лише можу підтвердити те, що вже було сказано від імені всіх 27 країн ЄС, які повторили, що Україна є важливим сусідом, це країна, з якою ми маємо багато зв’язків і величезний обсяг співпраці”, – сказав Стано.

Він нагадав, що ЄС має з Україною Угоду про асоціацію, яка є найбільш амбітною серед всіх країн-партнерів. Стано наголосив, що в політиці ЄС немає жодних змін стосовно нашої країни.

“Головна лінія – немає жодних змін у будь-яких рішеннях стосовно України, незалежно від того, хто і що міг сказати. Євросоюз продовжує дуже тісну співпрацю з Україною на основі дуже чіткого набору критеріїв, очікувань та угод, і це не змінюється на цей момент”, – додав речник ЄС.

Раніше МЗС відреагувало на агітацію високопосадовців Угорщини на місцевих виборах в Україні. У відомстві зазначили, що в такий спосіб офіційний Будапешт підтвердив своє пряме втручання у внутрішні справи нашої країни і завдав удару послідовним зусиллям конструктивно вирішити наявні в українсько-угорських відносинах проблеми.

Окрім цього, Україна заборонила в’їзд двом високопосадовцям з Угорщини, що Петер Сійярто назвав “недружнім кроком”.

Джерело Укрінформ
дата27.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×