Квоти на парникові гази та екологія Карпат: уряд запровадив низку екологічних ініціатив

uatv
23.09.2020
Фото Укрінформ

Кабмін під час чергового засідання сьогодні, 23 вересня, прийняв низку рішень, які покликані покращити механізми для моніторингу та оцінки впливу на довкілля.

Про це повідомляє UATV з посиланням на Урядовий портал.

За словами прем’єрміністра Дениса Шмигаля, відповідальна екологічна політика є серед пріоритетів уряду.

Серед рішень, які прийняли сьогодні – кілька постанов, які спрямовані на запуск національного ринку торгівлі квот парниковими газами з 2021 року.

“У межах Угоди про асоціацію з ЄС Україна брала на себе зобов’язання щодо імплементації низки документів з протидії змінам клімату. І це одна з таких ініціатив. Впровадження ринку парникових газів – це “плюс” до репутації України як надійного учасника глобальних процесів по боротьбі зі змінами клімату. Крім того, це і вимога часу, адже якщо Україна своєчасно не запровадить систему обліку щодо викиду газів, то може постраждати бізнес, який буде платити додаткові податки для експорту своєї продукції”, – зазначив прем’єрміністр.

Реалізація цієї ініціативи розрахована на наступні 7 років.

Також Кабмін затвердив Порядок прийняття рішення про здійснення транскордонної оцінки впливу на довкілля й ухвалив постанови щодо захисту екології Карпат.

Крім цього, була створена міжвідомча комісія з питань зміни клімату і збереження озонового шару. Вона покликана посилити можливості органів державної влади формувати політику у протидії змінам клімату.

Раніше повідомлялося, що Мінприроди створить сценарії зміни клімату в Україні на 2030, 2050 та 2100 роки.

Читайте також: “Всесвітній день прибирання”: в Україні до міжнародної акції долучилися міністри і дипломати (ФОТО)

Джерело Урядовий портал
дата 23.09.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×