КС починає розгляд конституційних скарг від громадян

У КСУ відбувся заключний етап утворення сенатів та колегій, що дає змогу на практиці приступити до розгляду скарг щодо конституційності законів, за якими були ухвалені рішення національних судів

uatv
31.03.2018

Фото Укрінформ-UATV

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів суддя Конституційного суду України Віктор Городовенко.

“У Конституційному суді України сформували два сенати та шість колегій. З утворенням сенатів та колегій в Конституційному суді України починаємо безпосередній процес розгляду конституційних скарг від громадян”, – сказав Городовенко.

На його думку, новий порядок, який запроваджує поява сенатів та колегій, є збалансованим, у тому числі в аспекті забезпечення розгляду Конституційним судом України конституційних скарг.

“Він (порядок – ред.), з одного боку, сприятиме тому, щоб не затягувати розгляд питань щодо відкриття конституційних проваджень за конституційними скаргами, з іншого – забезпечить цілковите та глибоке вивчення таких питань, допоможе під час складних випадків”, – сказав суддя.

Читайте також: США закликають Україну скасувати електронне декларування активістівКонституційний суд сформував сенати і колегії

Він наголосив, що зміни спрямовані на реалізацію громадянами України гарантованого їм Основним законом України права на звернення до КСУ з конституційною скаргою та пояснив, що Україна має нормативну модель конституційної скарги. Тобто, в Конституційному суді України можна оскаржити неконституційність закону (його окремих положень), який застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб’єкта права на конституційну скаргу.

Джерело Укрінформ
дата 31.03.2018
категорії Новини партнерів, Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV