Криза КСУ поставила під сумнів співпрацю з МВФ, – політолог (ВІДЕО)

uatv
04.12.2020
Фото з сайта 4channel.com.ua

Конституційна криза в Україні триває вже понад місяць. Рішення Конституційного суду щодо скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування поставило під сумнів подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Про це політолог Петро Олещук розповів в ефірі програми “На самом деле: Украина” на телеканалі “Дом“.

“Ми маємо розуміти, що безпосередньо зараз ми не розглядаємо бюджет, зокрема тому, що проєкт бюджету на наступний рік розроблявся в узгодженні з МВФ. Його ухвалення з тим дефіцитом, який там закладений, створить підставу для подальшої співпраці з МВФ. Але залишається проблема відповідальності за недостовірні дані в деклараціях. Верховна Рада має це питання вирішити“, – зазначив політолог.

Олещук додав, що Конституційний суд своїм рішенням створив дуже складну ситуацію в країні, адже можливість кримінальної відповідальності за недостовірне декларування тепер під сумнівом. Що, зі свого боку, ставить під сумнів ефективність декларування загалом, адже корупціонери штрафів не бояться.

“Вирішення цієї проблеми буде дуже складним. Ми маємо розуміти, що це буде впливати на перспективи співпраці з МВФ. Але ми повинні це зробити не для МВФ, а для того, щоб створювати основу для боротьби з корупцією в самій Україні”, – сказав він.

Як відомо, раніше президент Володимир Зеленський провів відеозустріч із послами країн “Великої сімки” (G7) та Європейського Союзу. Співрозмовники обговорили питання виходу з кризи, яку спричинив своїми останніми рішеннями Конституційний суд.

Читайте також: Президент вдруге обговорив із головою Венеціанської комісії кризу КСУ

Джерело UATV
дата 04.12.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×