Кримськотатарським політв’язням Гафарову й Шіхаметову не надають медичну допомогу в Криму і РФ, – Денісова

uatv
19.03.2021
Фото з сайта crimean-solidarity.org

Кримськотатарським політв’язням Джемілю Гафарову та Яшару Шіхаметову не надають необхідну медичну допомогу в СІЗО Криму та РФ.

Про це у Telegram повідомила омбудсмен Людмила Денісова, інформує UATV.

За її словами, у Джеміля Гафарова, який має ІІ групу інвалідності, загострилися хронічні хвороби – ниркова недостатність 4 стадії, ішемічна хвороба серця та інші.

“Понад рік він не отримує належної медичної допомоги, а його звернення до медичної частини слідчого ізолятора ігноруються та залишаються без будь-якої реакції. Через ці обставини наш співгромадянин відчуває сильний біль і страждання”, – пише омбудсмен.

Денісова наголосила, що, згідно зі статтею 110 Кримінально-процесуального кодексу РФ, при виявленні в обвинуваченого тяжкого захворювання, що перешкоджає його утриманню під вартою, запобіжний захід у вигляді взяття під варту змінюється на більш м’який.

Водночас Яшар Шіхаметов скаржиться на сильні болі у нирках. Він викликав лікаря кілька разів. Йому був проведений огляд, однак ні діагнозу, ні лікування досі не призначено.

Читайте також: “Хізб ут-Тахрір”: Зіядінову на пів року продовжили арешт

“Відповідно до статті 3 положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод, такі дії прирівнюються до катувань і нелюдського поводження, пов’язаних із ненаданням або неналежним наданням медичної допомоги засудженим”, – зазначає Денісова.

Вона звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою вжити заходів з надання допомоги політв’язням, а також до генпрокурора РФ з вимогою притягнути до відповідальності посадових осіб, відповідальних за порушення прав кримських татар.

Раніше повідомлялося, що кримчанина Олега Приходька засудили в Росії до 5 років ув’язнення.

Джерело UATV
дата 19.03.2021
категорії Бранці Кремля
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×