Кремль чекає міжнародна ізоляція, – експерт (ВІДЕО)

Скрін каналу “Дом”

Науковий співробітник Академічного центру імені Бориса Нємцова Олександр Морозов розповів про плани Кремля після затвердження поправок до Конституції, винесених на псевдореферендум.

Про це він заявив в ефірі програми “На самом деле: Россия” з Марією Строєвою на каналі “Дом”.

За словами експерта, через поправки до Конституції російська влада вводить в Основний закон ідеологічні статті, які згодом будуть криміналізовані.

“Тобто Кремль планує внести зміни до Кримінального кодексу за порушення таких ідеологічних норм висловлювання, як, наприклад, віра в Бога чи пункту про те, що статус шлюбу – це виключно союз чоловіка та жінки”, – пояснив Морозов.

Після цього, вважає експерт, Росію чекає міжнародна ізоляція.

“З поправки, що стосується визнання міжнародного права, з боку Росії піде певна ідеологічна стратегія. Якщо раніше Кремль, в деяких випадках, з великими труднощами, через Конституційний суд відмовлявся щось там визнавати, то тепер він отримує в руки потужний інструмент, з опорою вже на конституційну норму, і після цього, за цим стоїть подальша самоізоляція”, – говорить він.

Важливим маркером в політичній площині Олександр Морозов назвав сам процес голосування за поправки до Конституції, в результаті якого Кремль отримав нову модель виборів.

“Нова модель виборів їм дуже сподобалася. Вони (влада РФ) говорять, що голосування вдома – це дуже добре. Вони будуть аргументувати це тим, що не всі можуть прийти на дільницю – хворіють, і це зручно: “Адже ми навіть послугу надаємо населенню, тим самим, що ми його обходимо”. При цьому вони отримують 10-15 млн голосів, які ніяк не контролюються”, – відзначає експерт.

Морозов вважає, що електронне голосування теж влаштовує російську владу.

“Так, в Швейцарії це дуже демократична форма – на рівні голосування муніципалітетів за розвиток сільської дороги або спорудження моста. Але всередині такої авторитарної системи, що таке електронне голосування – це відмова від таємного голосування де-факто. У такій системі відмова від таємного голосування створює тиск на громадян. Вони не без підстави будуть боятися, що сьогодні ти сказав їм “ні”, а завтра у тебе будуть наслідки на роботі, або навіть наслідки у твоїх дітей”, – розповів Олександр Морозов.

Він додав, що сукупність цих виборів створює колосальні можливості не тільки для фальсифікацій, а й створює нову модель.

“Якщо раніше були фальсифікації і вони (влада РФ) побоювалися, що це буде викрито за допомогою спостерігачів і будуть проблеми, то тепер у них модель, яка не передбачає ніякого де-факто контролю”, – підсумував Морозов.

Більше випусків програми “На самом деле: Россия” дивіться за посиланням.

Прямой эфир