Кремль чекає міжнародна ізоляція, – експерт (ВІДЕО)

uatv
14.07.2020
Скрін каналу “Дом”

Науковий співробітник Академічного центру імені Бориса Нємцова Олександр Морозов розповів про плани Кремля після затвердження поправок до Конституції, винесених на псевдореферендум.

Про це він заявив в ефірі програми “На самом деле: Россия” з Марією Строєвою на каналі “Дом”.

За словами експерта, через поправки до Конституції російська влада вводить в Основний закон ідеологічні статті, які згодом будуть криміналізовані.

“Тобто Кремль планує внести зміни до Кримінального кодексу за порушення таких ідеологічних норм висловлювання, як, наприклад, віра в Бога чи пункту про те, що статус шлюбу – це виключно союз чоловіка та жінки”, – пояснив Морозов.

Після цього, вважає експерт, Росію чекає міжнародна ізоляція.

“З поправки, що стосується визнання міжнародного права, з боку Росії піде певна ідеологічна стратегія. Якщо раніше Кремль, в деяких випадках, з великими труднощами, через Конституційний суд відмовлявся щось там визнавати, то тепер він отримує в руки потужний інструмент, з опорою вже на конституційну норму, і після цього, за цим стоїть подальша самоізоляція”, – говорить він.

Важливим маркером в політичній площині Олександр Морозов назвав сам процес голосування за поправки до Конституції, в результаті якого Кремль отримав нову модель виборів.

“Нова модель виборів їм дуже сподобалася. Вони (влада РФ) говорять, що голосування вдома – це дуже добре. Вони будуть аргументувати це тим, що не всі можуть прийти на дільницю – хворіють, і це зручно: “Адже ми навіть послугу надаємо населенню, тим самим, що ми його обходимо”. При цьому вони отримують 10-15 млн голосів, які ніяк не контролюються”, – відзначає експерт.

Морозов вважає, що електронне голосування теж влаштовує російську владу.

“Так, в Швейцарії це дуже демократична форма – на рівні голосування муніципалітетів за розвиток сільської дороги або спорудження моста. Але всередині такої авторитарної системи, що таке електронне голосування – це відмова від таємного голосування де-факто. У такій системі відмова від таємного голосування створює тиск на громадян. Вони не без підстави будуть боятися, що сьогодні ти сказав їм “ні”, а завтра у тебе будуть наслідки на роботі, або навіть наслідки у твоїх дітей”, – розповів Олександр Морозов.

Він додав, що сукупність цих виборів створює колосальні можливості не тільки для фальсифікацій, а й створює нову модель.

“Якщо раніше були фальсифікації і вони (влада РФ) побоювалися, що це буде викрито за допомогою спостерігачів і будуть проблеми, то тепер у них модель, яка не передбачає ніякого де-факто контролю”, – підсумував Морозов.

Більше випусків програми “На самом деле: Россия” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 14.07.2020
категорії Світ
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×