Країни ГУАМ домовилися про співпрацю щодо зони вільної торгівлі (ВІДЕО)

uatv
12.12.2019
Фото Юлії Божко/UATV

Прем’єрміністр України Олексій Гончарук взяв участь у спільному заході глав урядів держав-членів ГУАМ – Організації за демократію та економічний розвиток. 

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Делегації держав очолили прем’єрміністр Грузії Ґіорґі Ґахарія, прем’єрміністр Республіки Молдова Йон Кіку, віцепрем’єрміністр Азербайджанської Республіки Алі Ахмедов.

За результатами зустрічі глави делегацій підписали спільну заяву, в якій визначено чіткий намір відповідних держав вживати заходів для реального зміцнення економічного співробітництва держав-членів та збільшення обсягів товарообігу

Очільники митних адміністрацій держав-членів ГУАМ підписали два протоколи про наміри: щодо використання блокчейн-технологій у процесі верифікації сертифікатів походження товарів, а також щодо взаємного визнання уповноважених економічних операторів.

“Найближчим часом ці протоколи про наміри будуть реалізовані. Обидва документи дуже важливі для налагодження ефективної роботи митниці та оперативного проходження товарами державних кордонів. Я впевнений, що це значно спростить торгівлю між нашими державами”, – наголосив Гончарук.

Під час брифінгу Гончарук повідомив, що країни-члени ГУАМ на засіданні домовилися тісніше співпрацювати щодо зони вільної торгівлі та створення транспортного коридору.

“Ми домовилися, що будемо фокусуватися на поглибленні економічної співпраці. Є два пріоритетних напрямки. Перший – це зона вільної торгівлі. Ми солідарні в тому, що між нашими країнами не повинно бути торговельних кордонів і бар’єрів, компанії країн повинні торгувати вільно. Другий амбітний проєкт – створення транспортного коридору, який потенційно може стати таким собі хорошим торговим шляхом, що дозволить збільшити товарообіг, що проходить через наші країни”, – сказав Гончарук.

Раніше повідомлялося, які 4 пріоритети роботи має Україна під час головування в ГУАМ.

Джерело Урядовий портал
дата 12.12.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×