Країна у смартфоні: в Україні оцифрували 40 об’єктів культурної спадщини (ВІДЕО)

Скрін з відео

Тепер 40 об’єктів культурної та архітектурної спадщини України можна розглянути у 3D-форматі на смартфоні. Оцифрували пам’ятки розробники зі Львова.

Автор проєкту “Кишенькова країна” Юрій Преподобний зазначає, що ідея створити такий додаток у нього з’явилася рік тому. За 12 місяців він з командою об’їздив усі області України. За цей час вони оцифрували найвідоміші пам’ятки архітектури.

“Це проєкт, який дуже добре показує можливості оцифрування. Що на основі створення таких 3D-моделей можна виконувати проєкти, реконструкції та реставрації, і це певна фіксація на даний момент. Так як ми розуміємо, що в Україні далеко не всі визначні пам’ятки матимуть можливість на своє відновлення у цьому році або в наступні 10 років. Але якщо ми їх зможемо зафіксувати зараз, то в подальшому у нас буде така можливість їх відновити”, – говорить Юрій.

3D-формат супроводжує аудіогід українською та англійською мовами. Крім відомих всім архітектурних пам’яток, оцифровані також об’єкти на Донбасі.

“Як на мене, це дуже класний додаток. За декілька хвилин ти можеш щось для себе новенького дізнатися. Тому мені дуже сподобалося”, – поділилася своїми враженнями мешканка Києва Марія Шатохіна.

Крім стендів, відсканувавши фото на яких можна подивитися і прослухати віртуальну екскурсію визначними пам’ятками, автори проєкту розробили і спеціальні картки, на яких архітектурні пам’ятки також перетворюються у 3D-об’єкти. Такі картки можна безкоштовно забрати у будь-якому міському центрі туристичної інформації.

“На жаль, зараз у нас менша кількість туристів. Ми їм пропонуємо таку цікаву атракцію, як 3D-листівки, якими вони можуть скористатися, а також відправити своїм друзям або родичам. Ми їх поширюємо безкоштовно”, – розповів фахівець Центру туристичної інформації у місті Львів Данило Юрчик.

Розробники планують доопрацювати унікальний додаток і розширити оцифровані об’єкти культурної та архітектурної спадщини України.

Раніше повідомлялося, що в Україні оцифрують музичну спадщину.

Читайте також: Цифрові документи стануть доступнішими для українців, – Баник (ВІДЕО)

Прямий ефір