“Країна починається з поваги до прав кожного”: президент привітав з Днем Конституції (ВІДЕО)

uatv
28.06.2020
Фото ОП

Сьогодні, 28 червня, в Україні відзначається державне свято – День Конституції.

Про це повідомляє UATV.

З моменту набуття чинності Конституції нашої держави минуло 24 роки. Основний документ країни Верховна Рада прийняла проти ночі на 28 червня 1996-го року.

Цей день в Україні є офіційним вихідним. Оскільки цього року він припав на неділю, понеділок, 29 червня, також є вихідним днем. У той же час через пандемію коронавірусу в країні вперше в історії скасували урочисті і масові заходи з нагоди Дня Конституції.

Зі святом українців привітав президент Володимир Зеленський.

Конституція – це джерело відповідей, яких іноді потребує кожен з нас. Чи правильно ми живемо як країна і як суспільство? Чи достатньо робимо для того, щоб носити звання відповідального громадянина?”, – зазначив глава держави у відеозверненні.

За словами Зеленського, для нього берегти Україну означає берегти кожного українця. І саме конституційні права громадянина є підказкою, як це робити. Він закликав співгромадян навчитися поважати права одне одного і пам’ятати, що не можна посягати на права іншої людини.

“Ми повинні поважати закон, а не змагатися у кмітливості, як можна його обійти. Давайте пам’ятати про це кожного разу, коли ми заходимо в метро без маски, вмикаємо вночі музику, підпалюємо траву, рубаємо власний ліс чи їдемо перевантаженою фурою”, – зазначив глава держави.

Громадянське суспільство починається з поваги до основного закону, наголосив президент.

“З поваги до Конституції починається громадянське суспільство. З поваги до прав кожного починається країна, яку поважає кожен. І особливо сьогодні, не лише в День Конституції, а й у День молоді, ми повинні пообіцяти собі, що передамо наступному поколінню нову країну. Країну не агресії та ненависті, а взаємної поваги, свободи та рівності”, – додав він.

До привітань приєднався і прем’єрміністр Денис Шмигаль. Він наголосив, що однією з найважливіших функцій української Конституції є об’єднавча.

“Найдемократичніша, як її назвали у світі, українська Конституція проголосила, що держава обрала власний шлях для розвитку, і визначила: головною у цій державі є людина. Її прагнення, її інтереси, її цінності. І її шлях до свободи. Чи не найважливіша роль української Конституції – об`єднавча. Документ, який з’явився на світ у результаті тривалого суспільного діалогу, показав: наші громадяни вміють бути разом, знаходити непрості компроміси, об’єднуватися – заради досягнення спільної мети і спільного державотворчого інтересу”, – наголосив очільник уряду.

Нагадаємо, президент роздав ордени до Дня Конституції.

Джерело UATV
дата 28.06.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×