Кравчук закликав представників ОРДЛО допустити Червоний Хрест до ув’язнених українців

uatv
17.09.2020
Фото Facebook Леонід Кравчук

Доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) до утримуваних осіб надає лише Україна, тоді як Росія та бойовики ігнорують цю домовленість лідерів Нормандського формату.

Про це сказав глава української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ), перший президент України Леонід Кравчук, інформує пресслужба ОП.

“Ми надаємо повний і безперешкодний доступ представникам МКЧХ до осіб, які обґрунтовано звинувачуються у скоєнні злочинів і утримуються на території нашої держави, про що свідчать листи та звіти про роботу міжнародних гуманітарних організацій в Україні”, – сказав Кравчук.

За його словами, із численних звернень з’ясувати долю й відвідати 175 утримуваних в ОРДЛО громадян України вдалося одержати відповідь лише щодо однієї особи. Перший президент назвав такий факт неприпустимим та обурливим.

“Не менше обурення викликають часто нелюдські умови утримання громадян України, відсутність медичної допомоги, жорстоке поводження, часто тортури. Ми вимагаємо припинити знущання над нашими громадянами й забезпечити доступ до них представників МКЧХ”, – додав глава делегації України в ТКГ.

Леонід Кравчук наголосив, що доступ має бути наданий, серед іншого, “до секретної донецької в’язниці “Ізоляція”, сумнозвісної через катування українців і нелюдські умови утримання, та всіх інших катівень”.

Раніше ТКГ обговорила звільнення утримуваних осіб у форматі “всіх на всіх”.

Як повідомлялося, на засіданні 9 вересня ТКГ домовилася про спільне інспектування в районі Шумів. Пізніше в Офісі президента заявили про його зрив.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський увів до складу української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна.

Джерело UATV
дата 17.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×