Кравчук озвучив перші ініціативи щодо Донбасу

uatv
02.08.2020
фото офіційна сторінка Леоніда Кравчука

Перший президент України Леонід Кравчук на переговорах у Тристоронній контактній групі має намір порушити два питання – створення фонду для відновлення Донбасу, а також вільної економічної зони.

Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів, пише Укрінформ.

“Перший крок – наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п’ять боєголовок, загалом – більше 1000. Кожна шахта коштувала мільярд доларів, тих доларів, зараз це близько 300 млрд. І цей крок України мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують. Чи має право Україна, виходячи з цього, поставити питання про створення спеціального фонду для відновлення зруйнованого Донбасу? Я вважаю, що може”, – сказав Кравчук.

Друга ініціатива стосується вільної економічної зони на Донбасі.

“Коли я був президентом, ми створили вільну економічну зону, куди увійшли Донецька, Луганська області і, здається, Дніпропетровська. Потім про це забули. Я думаю, зараз це також треба зробити. І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу”, – сказав Кравчук.

Нагадаємо, що Леонід Кучма вийшов із переговорної групи щодо Донбасу.

30 липня Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Джерело Укрінформ
дата 02.08.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×