Ковель: що приховують унікальні пам’ятки стародавнього міста (ВІДЕО)

uatv
08.01.2020
Скрін UATV

Ковель – старовинне місто, розташоване на березі річки Турія. Тут є величні храми, музеї, затишні парки, найвищий у світі пам’ятник Тарасу Шевченку. Це одне із найдавніших міст Волинської області. Головний транспортний вузол регіону, який з’єднує Україну з багатьма країнами Європи.

Наталія Гончар, художній керівник НД “Просвіта” розповідає, що статус міста Ковель отримав 24 грудня 1518 року.

На жаль, багато пам’ятників історії та архітектури з тих часів були зруйновані. Однак і збереглося в цьому місті чимало будівель, які мають історичну цінність.

Один із найбільш привабливих туристичних об’єктів у регіоні – літературно-меморіальний музей-садиба Лесі Українки, який розташований у селі Колодяжне. Саме тут писала свої геніальні твори відома українська поетеса. Тут вона провела значний відрізок часу в дитинстві та юності. Протягом усього життя письменниця не раз відвідувала Волинь. Варто зазначити, що це єдиний родовий маєток родини Косачів.

У музеї зберігаються унікальні експонати, які належали особисто Лесі Українці та її сім’ї. Всього колекція налічує приблизно 5,5 тис. предметів основного фонду, зокрема меморіальних, які для української історії та культури є безцінними.

Ще один об’єкт, гідний особливої ​​уваги туристів – парк культури імені Тараса Шевченка. На березі річки Турія височіє величний монумент Кобзарю – найвищий у світі. Його висота – 7 метрів, а важить бронзова скульптура приблизно 20 тонн.

Відвідавши Ковель, ви дізнаєтеся про секрети виготовлення предметів мистецтва з соломи.

Народний майстер Інна Чонка займається соломоплетіння вже більше 15 років. Вона працює над різними прикрасами в оформленні інтер’єрів, створює унікальні дідухи, ялинкові іграшки, букети та багато інших виробів.

З давніх часів Волинь славилася щедрістю, традиціями та кухнею. У Ковелі ви зможете скуштувати українські страви не просто в колоритному ресторані, а в справжній українській хаті. Вишиті рушники на стінах, піч, а в ній – святкові ароматні пироги.

Чим ще зацікавить гостей славетне місто Ковель – дивіться у новому випуску програми UATV “Міста і містечка”.

Більше випусків програми “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 08.01.2020
категорії Туризм
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×