Косів – столиця самобутнього мистецтва Гуцульщини та народних майстрів (ВІДЕО)

Фото UATV

Містичні й величні Карпати. Тут багато таємниць і скарбів, які підготували природа та багатовікова історія. Унікальний клімат, цілющі джерела, величні водоспади. Барвисте Прикарпаття. Столиця народного мистецтва Гуцульщини. Музеї, художні галереї, сувенірні магазинчики, а також талановиті майстри і творчі особистості. Тут панує справжня атмосфера свята, яку можна відчути й побачити на власні очі. Тож наше місто на вікенд – старовинний Косів.

Це курортне місто на Івано-Франківщині, яке розташоване біля самого підніжжя Карпат, у долині річки Рибниці, притоки Пруту. В нього є статус історичного міста. Нині там проживає дев’ять тисяч людей. Регіон цікавий не тільки своєю прекрасною природою, а й історичними пам’ятками.

Про назву міста Косів ходить багато легенд. В одній із них розповідається, що цю місцевість собі вибрав один з воєвод Данила Галицького, Косач, тому нащадки на його честь назвали місто.

Є й інша версія, чому саме Косів.

“Гуцули “косами” називають дроздів. Там їх дуже багато, тому одна з версій – це” місто дроздів “, – розповідає Михайло Тригубяк, екскурсовод.

У Косові є гостьові двори, також можна ознайомитися з місцевою культурою, побутом, особливостями гуцульської кухні, або ж піднятися в гори, щоб закохатися у Карпати.

Із собою варто взяти спортивний одяг, зручне взуття і гарний настрій. А все інше гуцули вам організують!

“Це гуцульська Швейцарія, це місто майстрів. Тут сама природа допомагає людям та надихає їх на творчість”, – говорить Михайло Трушик, голова Косівського осередку Національної спілки майстрів.

За його словами, в Косові у кожному будинку є майстер. Хтось займається вишивкою, ткацтвом, виготовленням килимів, різьбленням по дереву та безліччю інших творів мистецтва.

У цьому краї розташовується унікальна художня школа, яка вже понад 130 років допомагає молодим талантам розвивати свої вміння.

Нашій команді UATV вдалося познайомитися із знаменитим косовським майстром, різьбярем по дереву Миколою Стринадюком. Його знають завдяки авторській техніці. Він працює не тільки з деревом, а й із керамікою, металом і тканиною.

Спеціально для нашого проекту майстер показав, як він створює унікальні роботи.

Місцеві жителі запевняють, що це місто завжди радо Вас прийме й зігріє своїм теплом і дружньою атмосферою.

Більше випусків проекту “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір