Косів – місто, яке здивує туристів новими творчими відкриттями (ВІДЕО)

Скрін із відео

У кожному будинку цього унікального населеного пункту, який розкинувся біля підніжжя Карпат, живе або поет, або художник, або музикант, або письменник, або народний умілець. Цим і знаменитий Косів. І, звичайно ж, подорож у цей край запам’ятається надовго завдяки його незрівнянній красі й атмосфері. Тут не нудно в будь-яку пору року. “Кожне місто унікальне по-своєму. Але унікальність нашого в тім, що воно стало основним центром розвитку гуцульського мистецтва, – зазначає мер Косова Юрій Плосконос. – Переплетення культур і традицій створило сучасний образ нашого міського населення”.

Багато туристів щорічно приїжджають сюди саме для того, щоб подивитися на унікальні вироби місцевих майстрів, а головне – ознайомитися з особливостями їхнього створення. У місті збереглося багато династій, які роками займаються творчістю: художнім куванням металу, вишивкою, різьбленням по дереву, ткацтвом. Крім того, саме тут, в Косові, ви побачите унікальну кераміку, аналогів якої немає у світі. Її можна розпізнати за певним кольором і орнаментом. Гостям Косова надається унікальна можливість побачити, як саме роблять вироби з глини, і познайомитися з майстрами, які володіють цією технікою.

Сім’я косівських керамістів Троц займається цією справою вже понад 20 років. “За одне заняття техніку косовської кераміки не освоїти. Це дуже “примхливий” процес. Заняття дається не кожному. Але побачити, як працюють майстри, це безцінно, – зазначають народні умільці. – Ті, хто сюди приїжджає хоч раз, повертається постійно – з сім’ями, друзями, родичами”.

Ще у Косові можна насолодитися смаком крафтового козячого сиру. І для цього зовсім не обов’язково підніматися високо в гори. Сім’я Сандуляк виготовляє його в самому місті, на своїй козячій фермі.

Господиня Любов Сандуляк вважає, що до продукції з цього молока люди ще не звикли. “Твердий і м’який сир я вчилася робити довго. Нещодавно ще знайшла італійський рецепт напівтвердого сиру, який називається “Качотта”. Теж вийшло не відразу. А зараз із задоволенням пригощаю ним гостей”.

Окрім виготовлення сиру, у Любові Сандуляк є ще одне дуже цікаве заняття: вона протягом кількох років створює ляльки-мотанки. Вони використовуються як сувеніри, декорації, подарунки, а ще – як обереги. Майстриня вивчила всі типи ляльок. До кожної – свої вимоги. І якщо до неї завітають туристи, вона з радістю їм розповість усі секрети.

У мальовничому Косові живуть не тільки талановиті майстри, а й артисти. А щоб познайомитися з місцевими аматорами, варто відвідати дитячу школу мистецтв.

“Наш заклад під одним дахом об’єднує три школи: образотворчого мистецтва, музичну та хореографічну, – розповідає директор Тетяна Даниляк. – У своїй роботі ми передусім намагаємося зберегти та примножити традиції нашого краю. Ми прославляємо Гуцульщину і намагаємося це робити якомога краще”. Також у гостей Косова є унікальний шанс зустрітися з музикантами, які відшукують мелодії карпатського краю і дають людям можливість почути їх.

Це унікальний оркестр народної музики, якому вже понад 40 років. “Ми збираємо автентичний музичний фольклор карпатського регіону. Основу мелодії не чіпаємо, можемо тільки змінити оркестрову гармонію. У цьому вся суть”, – зазначає керівник колективу Дмитро БіланюкЖителі Косова впевнені: немає іншого такого багатого на таланти куточка країни, як їхнє місто. Вони запрошують переконатися в цьому, відвідавши гуцульську столицю майстрів.

Більше випусків проекту “Міста і містечка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір