Коронавірус: у МОЗ дали рекомендації для громадян

uatv
26.01.2020
Фото UATV

У Міністерстві охорони здоров’я України нагадують, що основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка, утруднене дихання та рентгенограма грудної клітки, що показує двосторонні інфільтрати легень. У відомстві громадянам та мандрівникам радять дотримуватись звичайних заходів обережності.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МОЗ.

За даними відомства, коронавіруси­  це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання до, під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендують звернутися долікаря та поділитися історією подорожей із ним.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі низки хвороб передбачають гігієну рук та практику безпечного харчування:

– часто мити руки або обробляти дезінфекуючими засобами;

– під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктям або паперовою хусткою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки; уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель і утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та поділіться з ним попередньою історією подорожей;

– відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених тваринних продуктів. Із сирим м’ясом, молоком чи органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення.

Нагадаємо, з 26 січня в аеропорту “Бориспіль” реалізовуватимуть скринінг пасажирів із Китаю та перевірятимуть їх інфрачервоними термометрами.

Джерело UATV
дата 26.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×