Коронавірус у Китаї: МОЗ розповіло про заходи безпеки в Україні (ВІДЕО)

uatv
23.01.2020
Скрін з відео

В українських аеропортах почали працювати санітарно-карантинні підрозділи, які зустрічають літаки прямого сполучення з Китаєм.

Про це розповів в. о. генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Ігор Кузін під час брифінгу щодо захищеності України від коронавірусної інфекції, виявленої у Китаї, інформує UATV.

“Прямого авіасполучення України з китайським Уханем немає, але є пряме авіасполучення з Китаєм, – зазначив Ігор Кузін. – Так, сьогодні о 13:00 прибув літак з міста Санья, це Китайська народна республіка, і санітарно-карантинними підрозділами лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я проведений прийом цього літака. Не запроваджується ніяких додаткових заходів огляду пасажирів, але разом із членами екіпажу проводиться спільне опитування або перевірка наявності звернень щодо поганого самопочуття. Таким чином санітарно-карантинні підрозділи будуть зустрічати спільно з прикордонною службою основні літаки, які мають пряме сполучення з Китаєм”.

Також в Україні перевіряють потребу в медичних виробах і витратних матеріалах, які можуть знадобитися у випадку завезення вірусу на територію України. Наразі МОЗ керується рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо ситуації, що склалася.

“На сьогодні для осіб, які подорожують в місто Ухань, встановлений середній ризик можливого інфікування, і ризик занесення вірусу в європейські країни оцінюється як середній. Це не вимагає накладання якихось обмежень товарів або осіб, які подорожують, але тим не менш Центром громадського здоров’я впроваджено певні дії із забезпечення готовності відповіді на потенційні випадки”, – наголосив в. о. генерального директора ЦГЗ.

ВООЗ наразі не пропонує ніяких заборон для переміщення товарів через кордони або подорожей, зазначив голова Представництва
Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт. Водночас в організації рекомендують громадянам частіше мити руки, консультуватися зі своїм лікарем у випадку поганого самопочуття або після контактів з людьми, котрі перебували в регіонах, які зачепив вірус. Також радять не вживати необроблені термічно продукти.

“Також ВООЗ надає рекомендації медпрацівникам і пересічному населенню як на глобальному рівні, так і в Україні”, – додав Ярно Хабіхт.

Нагадаємо, у Китаї від нового коронавірусу померли вже 25 людей.

Джерело UATV
дата 23.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×