Кордон безапеляційно має перебувати під контролем українських прикордонників, – Аваков (ВІДЕО)

uatv
18.02.2020
Фото МВС

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що під час перехідного періоду з початком місцевих виборів на Донбасі до спільного патрулювання території будуть допущені представники української поліції, миротворчої місії та територіальних громад. Україна не буде допускати до патрулювання тих, хто вбивав, стріляв чи допомагав встановлювати окупаційну владу. 

Відповідна заява прозвучала в ефірі “Свобода слова” на телеканалі ICTV, пише пресслужба МВС.

“Ще раз хочу наголосити, що всі ми українці. І територія Донбасу та Криму – це Україна. Тому ми хочемо, щоб там життя було нормальним і вибори проходили нормально – як і по всій країні, за тими ж законами”, – сказав міністр.

За словами Авакова, хорватський досвід створення та діяльності таких спільних для патрулювання сил – це складна, проте одна з небагатьох успішних практик досягнення миру.

“Хорватський досвід має місце. В той момент, коли переходили від однієї моделі до іншої, до моменту повного контролю, були деякий час так звані “спільні сили” – був представник української поліції, представник миротворчої місії ОБСЄ або іншої місії та представники територіальних громад. І тут “тонке поле для спекуляцій і трактувань”. Тому тут необхідно чітко визначити та формулювати це питання”, – зазначив міністр.

Аваков каже, що, згідно із Мінськими угодами, в момент перед виборами всі незаконні органи влади, “народна міліція” та інші мають припинити своє існування. І коли відбудуться вибори, мають запрацювати нові органи. Ті, що визначені Конституцією України. Жодних інших бути не може.

Крім того, ще однією умовою для проведення виборів є контроль українських прикордонників над українсько-російським кордоном. 

“Кордон має повністю перебувати під контролем українських прикордонників. Ймовірно, вони будуть підсилені додатковими силами”, – додав Аваков.

Міністр наголосив, що ключову роль у перехідних поліцейських силах відіграватимуть українські правоохоронці.

“Цей процес має виглядати наступним чином: коли починаються вибори, на Донбас заходить українська поліція, зокрема й вихідці з Донецької та Луганської області, до них у присутності міжнародних сил приєднуються представники місцевих громад. Далі вони починають спільне патрулювання, забезпечують контроль правопорядку”, – роз’яснив міністр внутрішніх справ. 

Читайте такожПри створенні патрулів на Донбасі враховуватимуть досвід Хорватії, – Пристайко

Джерело UATV
дата 18.02.2020
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV